Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Egy átlag, 21, századi kínai...

Egy átlag, 21, századi kínai családban tényleg esznek kutyát, macskát?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rasszista, sőt. Az érdekelne, hogy ennek a sztereotípiának van e létjogosultsága napjainkban is, vagy csak a kínaiakra, ázsiaiakra aggatták és rajtuk maradt?

2021. dec. 27. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi alapja van mint a magyarokról szólónak, mely szerint gulyást zabálunk gulyással, bő gatyában lóháton közlekedünk.
2021. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nemcsak a kínaiak, de a csehek is tenyésztenek kutyákat elfogyasztásra. Van, aki nagyban tenyészti őket, eladásra. Persze, nem minden család fogyasztja, de vannak, akik igen. Hosszú ideig éltem köztük, határozottan állítom.
2021. dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak helyek ahol esznek, de korántsem annyira elterjedt és elfogadott dolog, mint amennyire a köztudatban él
2021. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont van egy kínai a családban. Egyik öcsém felesége. Tőle is lettek nem egyszer kérdezve ilyenek és ő azt felelte, hogy nem. Nem igaz, hogy minden kínai eszik kutyát. Egy bizonyos déli tartományban szokás a kutyahús fesztivál, de az sok kínainak sem tetszik. Próbálják megmenteni a kutyákat. Illetve a kutya ínyencségnek számít, az átlagember nem engedheti meg magának rendszeresen. Mintha te heti többször királyrákot ennél.

Ami a macskát illeti, azt is inkább délen eszik, van is egy népszerű késő őszi étel, ami jót tesz a hideg napokon. Azt hiszem csirke, kígyó és macska van benne. De ezt sem mindenki eszi és az is csak babonából.

A sógornőm családjában például nem esznek kutyát, macskát. Házi kedvencnek tartják. Kína hatalmas ország rengeteg tartománnyal, nem minden kínai egyforma. Képzeld el az Európai Uniót, egy olasz sem ugyanazt eszi, mint mondjuk egy svéd. Vagy az Usa-ban Texas állam ételei eltérnek Vermont államétól.

2021. dec. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjem kínai. Ő nem eszi a kutyát, hanem házikedvencként tartja. Nagyszüleinél kapott már kígyóhúst és bogarakat enni, de kutyáról nem tud. Az egyik déli tartományban szokás a kutyahús fesztivál, de még ott sem tetszik mindenkinek, tiltakoznak az állatvédők. Az ínyencek, gazdagok meg nemcsak Ázsiában esznek kutyát. Magyart is ismerek, aki rendszeresen eszik.
2022. jan. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező bizonyára nem arra célzott (ő tudja legjobban, nem én), hogy Kínában mindenki eszik-e kutyahúst, hanem hogy esznek-e kutyahúst abban a sokmilliós (milliárdos?) országban.

Ezért csodálkozom azon, hogy a #2 alatt válaszomat valakik (akik talán azt sem tudják, merre van Csehország) "felülbírálták, holott én évtizedeket töltöttem ma volt Csehszlovákiában, ott voltam katona és tudom, hogy a társaimnak (NEM MINDENKINEK!!!) küldött a családja kutyahúsból készült húsételeket. Kínaiakról csak hallottam (és ilyet ír a #4. és #5. válaszoló is), hogy vannak országrészek, családok, ahol igenis - esznek. Na, és?

A muszlimok, zsidók nem esznek disznóhúst. Bizonyára olyan visszatetszőnek tűnünk az ő szemünkben, mint a kínaiak, csehek, a mi szemünkben. Ezt tudomásul kell venni.

2022. jan. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó :


Ha arra lenne kíváncsi valaki, hogy előfordul-e, hogy valaki eszik kutyahúst Kínában, akkor ennyi erővel Magyarországról vagy bármelyik másikról lehetne írni, hogy igen. Az átlag ember volt a kérdés.

2022. jan. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

pontosan erre válaszoltam a #2 válaszom alatt. Ám, erre irányult a #6 válaszom is, azaz nem minden családban esznek, de igenis vannak családok mindkét szóban forgó országban, ahol esznek kutyahúst.

A kifejezés, hogy "átlag" nem jelenti azt, hogy az ország lakosságának a fele eszik, a másik fele pedig nem.

Tehát: mindkét országban esznek kutyahúst és ha valakinek úgy tetszik, akkor azt az átlagcsaládok teszik.

2022. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!