Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van olyan kultúra ahol levágjá...

Van olyan kultúra ahol levágják a nők csiklóját?

Figyelt kérdés

2021. dec. 30. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A női körülmetélés (mert így hívják) bizonyos afrikai kultúrákban elő szokás, különösen Közép-Afrika egyes országaiban.

Az országok 90%-ában viszont törvény tiltja.

2021. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A törvény azért tiltja, mert néhol még mindig csinálják!

Nem csak levágják, hanem serdülőkorban össze is varrják a hüvely környékét, hogy kellemesebb legyen a férfinak, és csak a szülés idejében engedik ki.

2021. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Muzulmán kultúránban szokás.

[link]

2021. dec. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A hármas nem tudom, miért van lepontozva. Iszlám országokban tényeleg szokás. Nem mindenhol, természetesen és van ahol csak elvárt vagy támogatott, de olyan is van, ahol kötelező.
2022. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Sajnos még mindig vannak ilyenek, nem tudom, hogy a törvény tiltja-e de szerintem nem normális dolog. Értem, hogy egyes kultúrákban ez a szokás, de nem hiszem, hogy a nők ezt akarják (persze biztos van ilyen is). Valamiért a nők mindig el voltak nyomva nem is lehet tagadni.


Visszatérve a kérdésre, igen van, hogy levágják, összevarják vagy savat öntenek rá.

2022. jan. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Magyarországon is levágják az interszexuális gyerekek csiklóját. Mivel fotodokumentálni sem kell a dolgot, így utólag azt sem lehet bizonyítani, hogy a gyerek interszexuális volt-e egyáltalán, tehát bárkiét levágathatják vallási meggyőződésből. (Kell az utánpótlás szerzetesnővérekből bizonyos érdekcsoportoknak.)


Ha az áldozat 20 évvel később reklamál, akkor elmebeteggé nyilvánítják. Hisz csak egy "lege artis" műtéttel (legális, indikálva volt, van kódja) javítottak az orvosok az illető szexuális egészségén, és az illető ezt "irracionális" eszmefuttatással kifogásolja - obszesszív-kompulzív személyiségzavarából kifolyólag!

2022. jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!