Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyar egy nagy része miért...

A magyar egy nagy része miért ellenkezik kézzel-lábbal minden újítás ellen?

Figyelt kérdés

Most éppen az autó megosztó szolgáltatásról szóló cikk alatt hőbörög mindenki. Nyilván az se való mindenkinek, de sokaknak valós alternatíva lenne.


De pont ugyanilyen a hozzáállás, ha pl az autókba egy új extrát fejlesztenek, aminek a célja a balesetek csökkentése. Rögtön mindenki jön, hogy "nekem nem kell, én tudok vezetni".


De hasonló a felháborodás az ellen is, hogy a belvárosból ki kell szorítani az autókat, ami nyugaton számos helyen működik vagy, hogy a városi kerékpározást népszerűsíteni kell.


De hogy az élet más területéről is hozzak példát: ugyanígy hőbörögnek a házak fűtéskorszerűsítése és a napelemek ellen, merthogy "miért nem jó a gázkazán".


És akkor még szociálpolitikai kérdéseket inkább nem is említek.



2022. febr. 17. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
"Ej, ráérünk arra még."
2022. febr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Félnek a változástól.

Szeretnek hőbölögni, reklamálni valami miatt.

Elhittek valami kamu hírt hogy miért rossz az új valami.


Ez meg csak téveszme:

"nekem nem kell, én tudok vezetni"

Nem tudnak vezetni.

2022. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nincs pénzük rá, így nyugtatják magukat.


A napelem más, nem éri meg, és baromira nem zöld, az atomenergia jelenleg a legzöldebb megoldás.


A biztonsági extrák hasznosak is lehetnek, de vannak akik emiatt könnyelművé válnak és nem figyelnek oda vezetés közben, pedig ezek nem 100as technikák még, talán sose lesznek azok.


A városi kerékpározás is véleményes, meg az autók kiszorítása. Az úthálózat bpn nem így lett tervezve. Az nem megoldás h autósávot nevezünk ki biciklisávnak. A belvárosi kiszorítást meg gondold át, margittól petőfi hídig kéne, kissebb területen nincs értelme. Marad az árpád meg a lágymánOsi, szerinted 7ből 5 hidat ki lehetne lőni, amiknek egy sokkal nagyobb forgalmat kéne kISzOlgálni? Ezt nem gondoljátok komolyan, így is másfél óra átjutni a városon. Kivitelezhetetlen.


Kicsit nem árt utanézni a dolgoknak, nem bevenni a politikai maszlagokat, jó részük minden realitást, szakmaiatlan bullshit.

2022. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Van erről egy jó kis elméletem, amit nem én találtam ki. Itt vagyunk mi magyarok a nyugati világ peremén. Nem tartozunk a kelethez (Szt. István nem Bizánctól kapta a koronát, hanem Rómától), nem vagyunk harmadik világbéli ex-gyarmatok se, de egyáltalán nem tartozunk nyugathoz se.


Történelmileg két több évszázados múlttal rendelkező szélsőséges tábor alakult ki:

-Birodalmi progresszív tábor, akik ezt mondják: Magyarországnak égetően szüksége van a haladásra és a fejlődésre. A közeli politikai / gazdasági / kulturális centrumhoz kell igazodnunk, a civilizációs vívmányait importálnunk kell és szervetlenül rá kell erőszakolni erre a rossz, maradi társadalomra.

-Rendi nacionalista tábor: Ők modernizációellenesek és zsigerileg bezárkózók. Pozitív érzelmeket táplálnak az "ősök" illetve a valamilyen "régi aranykor" iránt. Gyakori egyébként a szakrális, mítikus-mágikus gondolkodás is náluk, valamint a kiválasztottságtudat.


Más szóval az első tábor az aktuális nagy birodalom sikeres provinciájának szeretné látni Magyországot, a másik pedig egy magyar bennszülöttek lakta rezervátumnak szeretné látni Magyarországot.


Na most az autós szolgáltatás nyilván nem képviseli a birodalmi progesszivista tábort, viszont a rendi nacionalisták azt látják bele.

2022. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Magyaroknak semmit nem lehet mondani, mert úgyis hőbörgés meg okoskodás meg szájhúzás a vége.
2022. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Azt autómegosztással kapcsolatban nem tudom mi lehet a probléma. Én annó Pécsen jártam egyetemre, volt autóm, és kiraktam a TTK épületének a hirdetőtáblájára, hogy aki abban a városban lakik, ahol én, az szálljon be a benzinpénzbe, és akkor olcsóbban és kényelmesebben mehet haza, mintha buszozna. Soha senkitől nem hallottam volna, hogy ez mekkora egy hülyeség lenne.
2022. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Na, megint egy butuska általánosító kérdés, hogy "a magyarok"... :)))
2022. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Ugyanez az Uber egyébként. Az mennyire retrográd, hogy kitiltják valahonnan az Ubert? Olyan, mint a luddizmus.


Amúgy azért, mert a magyarok (akiknek a nagyrésze nyugdíjas, és a Kádár-rendszerben nőtt fel) kockázatkerülők, a biztonság fontosabb számukra, mint a szabadság.

2022. febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7: a kérdés úgy szól, hogy "a magyarok nagy része"... Szerencsére nem mind.


Amúgy igyekeztem minél inkább politikától független témákat bedobni, de úgy látom vannak, akik ebbe is politikát látnak bele.


3: esetleg valamilyen témába vágó mérnök vagy? Vagy mire alapozod azt, hogy az atomenergia a legzöldebb?


Aztán új hidakat nem lehet építeni? Az említett 5 hídből 2 autóforgalma így is alacsony, de a többiről se kéne 100-ban kitiltani az autókat. Ha pedig többen bicikliznének illetve tömegközlekednének, akkor kevesebb autó járna, mondjárt jobb lenne a helyzet. Vannak helyek, ahol ez működik.


Nyilván semmi nem fekete meg fehér, de egyszerre több egymástól teljesen független dologra rávágni, hogy politikai szakmaitlan bullshit nekem egy kicsit erős.

2022. febr. 17. 12:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Amiket te itt behozol, azokra fiatalok fogékonyak. Mo.-t nagy részben nem fiatalok lakják, hanem vidéken élő szegény emberek. Ez egy demográfiai probléma.
2022. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!