Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a véleményetek a felvidéki...

Mi a véleményetek a felvidéki magyarokról?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 29. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Az a véleményem róluk, hogy vannak. Ugyanúgy, mint a Balaton-felvidékiek. Vannak szokásaik, vannak házaik, aztán ennyi. Semmi dolgunk velük.
2022. ápr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Hanna S ***** válasza:
93%
Erdélyi magyarként nekem sincsen semmi bajom velük, ugyanúgy magyarok, mint ti ott Magyarországon.
2022. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Ismerek közülük tök jó fejeket és arrogáns köcsögöket is. Éppúgy, mint a magyarországi magyarok közül.

A kiejtésüket viszont kifejezetten bírom. :)

2022. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
94%
Én is felvidéki magyar vagyok, ugyanolyan, mint bárki más, csak rossz helyen húzták meg a határt 😔
2022. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelem Őket! Kb 100 év távlatában is őrzik a magyarságukat!
2022. máj. 5. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tardoskedd válasza:
88%
Amikor meghúzták a trianoni határokat, az "igazi" magyarok a mai Magyarország területén maradtak. A felvidéki magyarok - magamat is beleértve - már nem vagyunk "igaziak". Megjegyzem, hogy írni olvasni nem tudunk, három lábunk van.
2022. máj. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Orulok nekik hogy tartjak a magyarsagukat. Talalkoztam kulfoldon egy szlovakiai magyarral aki anyai agon magyar, apai agon szlovak, megis magyarnak vallja magat. Az apjaval szlovakul beszel, az anyjaval pedig magyarul. Szlovakiaban nott fel tehat mondhatna akar azt is hogy o szlovak, helyette megyar iskolaba jart es magyarnak mondja magat.


Amerikaban a magyar szulok gyerekei mar nem is beszelik a magyart es amerikainak valljak magukat.

2022. máj. 26. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 NTBS ***** válasza:
100%
Tiszteletem őket és sajnálom, hogy szétszaggattak minket.
2022. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én IMÁDOM a felvidéki tájszólást (és az erdélyit is)! Sajnos nem ismerek felvidéki magyarokat, de úgy tudom, hogy ott nagyon szépen ápolják a magyar hagyományokat, és ezért különösen tisztelem őket (és az erdélyi magyarokat is). Nyilván nem lehet nekik könnyű kisebbségiként élni, úgyhogy innen küldök egy hatalmas ölelést az összes határon túli magyarnak!! :))
2022. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jellegzetes és szép tájszólásuk van meg elég hangosak tudnak lenni, mint pl:az olaszok.

A magyarországi magyarokhoz képest kevésbé rosszindulatúak és irigyek. A felvidéki magyar lányok meg nagyon szépek tudnak lenni.


Negatívum, hogy benyomásom szerint sok közöttük a tapló sofőr és amiről ritkán esik szó, hogy viszonylag magas körükben a bűnözési ráta(ami általában jellemző a kisebbségekben élő népcsoportokra a kirekesztések miatt).

Ettől függetlenül vannak köztük is jó meg rossz emberek mint mindenhol.

2022. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!