Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A török szultáni háremekben...

A török szultáni háremekben milyen neveket kaptak a bevitt párák?

Figyelt kérdés
Úgy rémlik, hogy semelyik nő sem tarthatta meg az eredeti nevét, egy újat kellett felvenniük. Tud valaki egy ilyen listát, hogy milyen neveket kaptak?

2022. máj. 2. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ráosztottak valami török nevet, aztán vagy megszokta, vagy nem. Én egyébként azon csodálkoztam a Szulejmánt nézve, hogy alig került a lány a hárembe, máris tudott törökül.
2022. máj. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire perzsa eredetűeket, mert az volt a költészet, a művészet nyelve.
2022. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
49%
A lérdezö állapotos és kislányt várhat..... (?)
2022. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
83%
És mos akkor soroljuk fel a 150 ágyas nevét?
2022. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó kettő, behalok :DDD
2022. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Nekem úgy rémlik, hogy új nevet kapni egyféle kegy volt, jelezve ezzel az ágyas státuszát a hárembeli hierarchiában; az uralkodócsalád elégedett a szolgálataival, és jobban maguk közé fogadták, mint a többi gyaúr lányt. Aki nevet kapott, annak volt esélye rá, hogy kapjon pár saját szolgálót a nem átnevezett, alacsonyabb rangú lányok közül.
2022. máj. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!