Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi az oka annak hogy Dél-Olasz...

Mi az oka annak hogy Dél-Olaszország valamennyire hasonlít Görögországra?

Figyelt kérdés

Voltam eddig Szicília, Calabria és Puglia régiókban dél olasz részen valamint Görögországban Korfun, Krétán és Athénban.


Sok mindenben van hasonlóság mind a dél-olaszok mint a görögök rendkívül babonásak. Mindket esetben sem jellemző a túlzott levesfogyasztás. Szicíliában hallottam előbb hogy levest betegek esznek, de görögöknél is folyton mondják. Calabriank mai napig vannak görög falvai a hegyekben.


Ez a görögökre jellemző "siga siga" életérzés enyhébb formában de dél-olaszoknál is van.


2022. máj. 19. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert görögország telepeseket küldött szicíliában a 8-ik században? Siracusát pl a görögök alapították.
2022. máj. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Hasonló éghajlati adottságokkal rendelkeznek és hatottak is egymásra kulturálisan.
2022. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Néhány éve Sziciliában jártam. Egy túrán az idegenvezető azt mondta, hogy volt egy időszak, amikor Sziciliában több görög élt, mint Görögországban.

Hanem igaz, rajta kérjétek számon!

2022. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!