Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Más népeknél is divat zsigerbő...

Más népeknél is divat zsigerből gyűlölni és megvetni a saját kultúrájukat?

Figyelt kérdés

Mindenkinek ismerősek ezek: jajj ez annyira magyar, tipikus magyar, fúj csak ne magyar legyen, stb.


Mondjuk ebbe beletartozik a magyar habitus, jellem gyűlölete is. Máshol is jellemző ez az effajta általánosító, uszító, hergelő népbetegség, vagy csak nálunk?



2022. okt. 28. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem igazan. Legalabb is akikkel eddig beszeltem (nemetek, angolok, olaszok) is azt mondtak, hogy gyakorlatilag csak a magyaroknal tapasztaltak szethuzast. Nem mondom, hogy nem lehet veletlen, de azert eleg gyanus, hogy mindeni ugyanazt mondta. 😕
2022. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mindenki*
2022. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, meg ausztralokkal... marmint ok is igy latjak a magyarokat.
2022. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A németek nagyon kritikusak Németországgal, minden szempontból, kulturális szempontból is. Máshol meg nem éltem..
2022. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk mire mondod hogy magyar ? Mert nem minden magyar az ami annak látszik és talán ebből ered ez a sok ellentét .
2022. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az olaszoknál tapasztaltam azt, hogy az északiak nagyon lenézik a dél olaszokat, viszont a dél olaszok (leginkább a nápolyiak) szerint az északiak túlságosan germánok és az igazi Olaszország és olasz kultúra az Nápolyból ered. Sok politikai, közéleti videókat szoktam nézni olasz nyelven a YouTube-on és ott is nem egy olyan kommentel találkoztam, ahol szidták a saját hazájukat és magát az olasz mentalitást is. Élőben még két féle emberrel találkoztam: az egyik csak a hazáját (Olaszországot) szidta amiért szar az élete, a másik meg az EU-t (németeket, osztrákokat, franciákat) szidta, amiért szar az élete. Igazából ennyit tudok írni, ezek az én tapasztalataim. De egy valami biztos, ha fociról van szó akkor hatalmas összetartás van, legyen az déli vagy északi olasz.
2022. okt. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Az elmúlt 12 évet és azokat, akik ebben aktívan közrejátszottak, nem nevezném kultúrának.


Az öldöklés sem az, ami tőlünk keletre zajlik. Ez csak néhány aljadék féreg közjátéka, aki ha megdöglene és kikopna a nevük a köztudatból, büszke lennék arra, hogy magyar vagyok.


De amíg ez nincs ig, hogy, csak ég a pofám és amit lehet azt inkább letagadom.

2022. okt. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lásd a németeket!
2022. nov. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a melldöngető, a "nemzetit" önkényesen kisajátító, a nemzetből önkényesen másokat kirekesztő mélymagyarokkal van bajom.
2022. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amerikaiak nagyon patriotak. Imadjak az orszagukat, a szokasokat, eteleket, stb.

A mexikoiak akik USA-ban elnek azok nagyon tartjak a szokasokat. Quiceanera-t is unnepli az amerikaban elo mexikoiak, rengeteg mexikoi etterem van, mexikoi reszleg az elelmiszer boltban, kulon mexikoi bolt is van. Szoktam latni neha hogy mexikoi zaszlos sapkajuk van vagy rajta van a zaszlo az autojukon es munka kozben is mindig mexikoi zenet hallgatnak. A legtobb magyar nem is kedveli a magyar zenet, inkabb amerikai zenet hallgat es ha magyar zaszlos ruhad van akkor csak nagymagyarkodsz.

2022. nov. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!