Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hallottam, hogy szilveszterkor...

Hallottam, hogy szilveszterkor lencsét kell tenni a pénztárcába. Meddig kell ott tartani, hogy gyarapodjon a vagyonom?

Figyelt kérdés
2008. jan. 3. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

először is. kell.

az államnak adót Kell fizetni

a gyerekedet elKell tartani

ha vízben vagy kapálózni Kell vagy elsüllyedsz

...


ám de, hogy a lencsét a pénztárcádba tedd, arra senki nem kötelez ezért nem kell! fogalmazz helyesen máskor.

amúgy akármeddig van ott egy fillérrel nem lesz több pénzed amíg nem dolgozol és nem kapsz fizetést vagy valahonnan máshonnan nem jutsz pénzhez. ennyi

de ezért érdemes volt új témát nyitni!

2008. jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Ezt a pénztárcásat nem hallottam korábban.

Én úgy tudtam, a hagyomány és a népi babona szerint, lencsét szoktak ENNI, hogy sok pénzük legyen. Nálunk is minden január elsején lencse az ebéd. Biztos e miatt van, hogy szépen gyarapszunk és nem azért mert hülyére dolgozzuk magunkat. :D:D:D De legalább elsején nem kell agyalnom, hogy mit főzzek :D:D:D:D

2008. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Addig tartsd a pénztálcádban, amíg én nem szólok, hogy dobd ki.
2008. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Addig amíg meg nem romlik.xD

Aztán majd a bűz oda vonzza a pénzmanókat.xD

2010. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!