Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Más Balkán vagy szláv országok...

Más Balkán vagy szláv országokban is "lekopogják" amit nem szeretnének, hogy megtörténjen? Vagy ez csak Magyarországon szokás?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például Romániára, Bulgáriára, Szlovákiára vagy esetleg Szerbiára.

2023. máj. 17. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Balkáni*


Szlovákia meg rosszindulattal sem balkáni, vagy a te szóhasználatodban "Balkán".

2023. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy kijavítottál a szóhasználattal miatt. Viszont azzal tisztában vagyok, hogy Szlovákia nem Balkánon tartozik, éppen ezért írtam oda, hogy szláv országokra is gondolok.
2023. máj. 17. 17:26
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Ismered a "Knock on Wood" című világslágert?
2023. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Knock on wood, igen, nemcsak slager, hanem angol kifejezes, vagy touch wood. Nem magyar eredetu ez.
2023. máj. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4: csak összejött neked is, hogy mire utaltam.
2023. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:

A fán kopogás szinte teljesen nemzetközi, de a szerepe az kicsit változatos és nem tudják honnan ered.


A "balkán" meg valami olyan régiót jelent, ami hasonló a "kelet" (stb) meghatározásokhoz és inkább egy nagyjábóli behatárolás és többnyire akként is kezelik és nincs teljesen egységes megállapodás rá. 1-es meg nagyon is jól írta, hogy Szlovákia nem balkán, mivel alapvetően Magyarországtól északra van és már mi sem tartozunk a balkán területéhez. Sőt már Románia sem balkán.


Nagyságrendileg ha húzol egy kelet-nyugati vonalat Magyarország és Románia alatt, az a balkán.


[link]


Itt a wiki cikkben a 3. bekezdés:

[link]


[link]

[link]

[link]

2023. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem a Balkán definíciója a kérdés, ez színtiszta offolás.
2023. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
A balkán is benne van a kérdésben, meg ezek szerint nem árt az is átnézni. Inkább egy kis plusz infó, mint kevesebb és csak a félreértések maradnak. Szerintem...
2023. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sztem meg pont, hogy annyira eltereli a figyelmet, hogy át kell tenni az utazás szekcióba lassan. A félsziget földrajzi definíciója teljesen világos. Nem kulturális kategória, ennek a félszigetnek a határai az Isztria - Odessza vonal, tehát Matulji-északi Fekete-tenger. Nem szerintem...
2023. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kulturált ember nem anyázik. Jelentve.
2023. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!