Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Bennszülötteknél, természeti...

Bennszülötteknél, természeti népeknél is van, aki nem akar gyereket? Ennek milyen megvalósulási formái lehetnek náluk?

Figyelt kérdés
Külön kell válnia a törzstől, vagy hogyan vesz részt benne? Hogy viszonyulnak hozzá?

2023. máj. 22. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Van olyan törzs, ahol alul lyukat ütnek a szerszámán.

Ha gyereket akar, ezt akció közben befogja.

2023. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Rém egyszerű. Nem közösül.
2023. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Az az öt (?) kretén aki az elsőt lepontozta - elárulná, hogy mi alapján?
2023. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Bennszülötteknél, természeti népeknél a törzs érdeke az egyén felett áll.
2023. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Az 1-es teljesen korrekten írt egy példát, ami valódi.

Miért pontoztátok le?

2023. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem túl hatékony módszerekkel védekeznek: amulettek, ráolvasás, stb.

De vannak, hol nem tudják ma sem, hogyan működnek az ivarszervek.

2023. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Na, azért füvekkel is szoktak védekezni, az hatékonyabb.

Vagy facsigával, az is ér valamit.


"Miért pontoztátok le?"

Mert azt, amit nem értenek, vagy szokatlan nekik, automatikusan hülyeségnek veszik!

És mennyi mindent nem értenek, hajjajj...

2023. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Első válaszoló mesélnél erről? Sehol sem találtam magyar nyelvű cikket, és érdekelne a téma.
2023. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam róla.

A pénisz tövében, a húgycső alsó részén ejtenek hosszanti bemetszést.

2023. máj. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elég egyszerűen élnek, védekezésről sem hallottak, emiatt nem gyakori, meg eleve úgy működik a társadalmuk, hogy az időseknek segítenek a gyerekeik. Hogyha lenne önálló életük, hobbijuk, ismernék a védekezést, akkor ők sem szülnének annyit. Minden fejlettebb országban csak az egyszerűbb nép szaporodik ezerrel. Mondjuk én eleve nem értem ezt a szaporító propagandát, mert már most a mesterséges intelligencia elég magas szinten van, ennél csak fejlettebb lesz. Nem lesz szükség ilyen sok kétkezi melósra, inkább az értelmiségiekre lesz kereslet. Én nem tudom, hogy amikor egyszerű emberek 3-4 gyereket szülnek, azok hogy nem gondolnak bele, hogy milyen jövője lesz a gyereknek? Persze jönnek a háborúval, amikor nem volt elérhető mindenkinek a védekezés és emiatt szültek halomra sokszor boldogtalan családokban is gyerekeket. Lettek belőle később aszsonyverők, alkoholisták, depressziósok stb.

Számomra ez nem példaértékű dolog. Amúgy arról sosem beszélnek, hogy mennyi illegális abortusz volt akkoriban is, mert aki városban élt és lehetősége volt rá, akkor sem akart a nyomorba, a háború közepette gyereket szülni.

2023. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!