Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mikulás vagy Télapó?

Mikulás vagy Télapó?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
ahány ország/család annyi verzió :) a mi családunkban dec 6. mikulás és dec 24. télapó, de valakinél dec 24 az a jézuska.
2010. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk december 6 Mikulas, december 24 Jezuska, de peldaul paromeknal december 24 Angyalka... Tenyleg ahany haz annyi szokas...
2010. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Mikapó. Télkulás.
2010. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
télkulás. xdd
2010. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Nálunk december 6.-a mindig is mikulás napja volt.A télapó pedig a mikulás szinonímája, legalábbis nálunk.A környezetemben élők úgy gondolják, hogy a mikulás és a télapó ugyanaz:)

December 24.-e pedig karácsony, Jézus születésének ünnepe!:D

15/L

2010. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Dec.6. Mikulás, Szent Miklósra emlékezve. Bár valóban, nálunk Magyarországon Mikulás neve már egybeforrt a Télapóval, pedig az tőlünk jócskán nyugatra és csak dec.24/25 éjszakáján jön, ő hozza a karácsonyfa alá az ajándékokat, amit 25-én reggel találnak meg a gyerekek. Mifelént dec.24-én Jézuska hozza az ajándékot :=)
2010. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen nálunk is ugyanaz a mikulás és a télapó is!!!Van aki így mondja,van aki úgy!!!De az egyik ismerősöm felvilágosított valamelyik nap,hogy nem ugyanaz mert náluk úgy szokás,hogy a Mikulás hozza az édességet dec.6-án a télapó meg az ajándékot dec 24.-én!!!De mi maradunk a megszokottnál,hogy dec.24-én a jézuska jön:)
2010. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A legenda szerint:volt 2 szegény lány és a szegénység miatt nem tudtak férjhez menni és dec.6-án egy Miklós nevű férfi pénzt hagyott nekik az ablak elött,vagyis a legenda szerint Mikulás.
2010. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Mikulás volt még a kommunizmus előtt. Aztán a kommunizmus alatt kitalálták helyette a Télapót mert a Mikulás ugye Szt. Miklósból ered és a vallás az tilos volt. Úgyhogy mindkettő ugyanazt jelenti csak a kommunisták "betiltották" a Mikulás szó használatát, így lett a Télapó.
2010. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hú, nem is tudtam, hogy valakik a Télapó szót a dec. 24-i ajándékhozóra használják :) Nálunk ugyanazt jelenti a Télapó és a Mikulás, de inkább a másodikat használjuk. És dec. 24. Jézuska :)
2010. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!