Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Lehetek én arra büszke, hogy...

Lehetek én arra büszke, hogy magyar vagyok?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy miért vagy te úgy oda arra, hogy magyar vagy?(Nem szoktam sosem mondani, meg hangoztatni, hogy a magyarok így-úgy, csak nem szoktam mondani, hogy Amerika így-úgy) És sokan meg azt szeretik, USA-t, meg sok mást. És mikor kérdezik, hogy hol élnék.e szívesen, mondom, hogy én örülök, hogy Magyarországon élek, magyar vagyok. Na, akkor jönnek azzal, hogy miért vagy te büszke, erre a sz.r országra, ahol széthúzás van, meg utálják egymást az emberek, drága minden, és a politikusok hazudnak...

Tényleg nem kellene büszke lennem arra, hogy magyar vagyok?


2010. dec. 30. 16:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
De igen, legyél. Akik megkérdőjelezik, azok gerjesztik a széthúzást, pesszimista és depressziós emberek, mindenben a rosszat látják. Nem kell velük foglalkozni.
2010. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Ha hülye vagy, akkor ne legyél rá büszke...ennyi!
2010. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lehetsz büszke. Én legalábbis az vagyok.

Széthúzás máshol is van, de az itteni értékek többek a negatívumoknál.

2010. dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szégyellni,de különösebb büszkeségre sem ad okot szerintem bármelyik nemzethez tartozni. Nem kell érte semmit tenned,csak megszületned. Én arra vagyok büszke amit leteszek az asztalra kemény munkával.
2010. dec. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell érte semmit tenned,csak megszületned."


Érdekes, és ha valaki nem oda születik, ahol a hazája van?

2010. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
37%

Én szégyellem. Több okból is.

18/F

2010. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%

"jönnek azzal, hogy miért vagy te büszke, erre a sz.r országra, ahol széthúzás van, meg utálják egymást az emberek, drága minden, és a politikusok hazudnak..."


Fogadok, hogy ezek a barátaid a tévén nőttek fel.

Széthúzás van, meg utálják egymást az emberek... Hát igen. Pont azért van széthúzás, mert elfelejtettük Jézus tanítását: elfelejtettünk szeretni. Elfelejtettük szeretni, tisztelni egymást és a hazánkat jóban-rosszban. Ezek a barátaid, ha a kedvenc futballcsapatuk kikap, hirtelen elkezdenek a rivális csapatnak szurkolni, csak mert a kedvencüknek épp elakadt a szekér? Ha igen, akkor megvan róluk a véleményem; ha nem, akkor meg a hazájukkal miért vannak így?

Hazudnak a politikusok? Ez biztos csak nálunk van így? A hőn szeretett Amerikában vajon nem hazudnak a politikusok? Vagy Obama nem azt ígérte a kampányban, hogy kivonul Afganisztánból és megszünteti a guantánamói tábort? A demokráciában a politikusoknak életfeltételük a hazugság. Ha az egyik hazudik, a többi igazat mond, mindenki a hazugra fog szavazni, mert nem tudják, hogy hazudik. Ezt a többi meg akarja akadályozni, így nincs mit tenni, hazudniuk kell nekik is. És ez egy ördögi kör. Minden politikus hazudik. Más-más mértékben, de mindegyik demagóg. Drága minden? Ez a politikusokkal függ össze. A politikusainkat pedig, mivel demokrácia van, mi küldtük oda a parlamentbe.


Amikor a barátaid ezekkel jönnek neked, lehurrognak, letámadnak, nem kell hagyni magad. Megvonod a vállad, elbizonytalanodsz, és odáig jutsz, hogy a GYK-n kérdezed meg, hogy lehetsz-e büszke magyarságodra. Mi az, hogy lehetsz-e? Büszkének KELL lenned rá, ha már magyarnak teremtett az Úristen. Ne hagyd magad! Kérdezz vissza. Jártak-e ők már Amerikában, látták-e, hogy ott milyen fene nagy jólét van, vagy csak hallották a városi legendákat, meg látták a filmeket? Honnan veszik, hogy csak a mi politikusaink hazudnak? Honnan veszik, hogy csak nálunk drága minden? Magyarként miért ne légy büszke arra, hogy magyar vagy? Magyarnak lenni büszke gyönyörűség, nemde?

2010. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ez miért lényeges? Kiragadtál egy darabot az irományomból,igen olyan is van amiről te irsz,de ez még semmit nem változtat a mondandóm lényegén. Egy nemzethez tartozni természetes,akkor nem azt irom hogy oda születsz (tényleg nem minden esetben igaz,és pontatlan) hanem ismered és gyakorlod az adott nemzet kúltúráját,az anyanyelved is a nemzeté.

Ettől függetlenül még nem kell különösebb erőfeszitést tenned ahhoz,hogy te magyar legyél. Vagy te tettél? Mert én speciel megszülettem,megtanultam a nyelvet,az ünnepnapokat,szokásokat és itt ki is fújt.

2010. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, legyél büszke. Tény, hogy nem lehetünk mindenre azok, de azért sok dologra igen.
2010. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod,hogy Amerikában nincs ilyen pocsék politikai helyzet? HA ott van az éden akkor miért állnak sorban segélyekért? Gondolod,hogy Angliában nincs morgás?Hiszen itt egyre jobban érzik az angolok,hogy ellepik őket,és pár hazafi igenis hangoztatja,hogy elege van a bevándorlókból.

Gondolod Canadában is minden szép és jó? Akkor miért akarnak tömegesen más országokba menni?

A világon mindenhol vannak problémák.Csak van aki tud alkalmazkodni,és tud haladni.Van akinek túl sok az igénye,túl sokat akar,de nem tudja előteremteni.

Igenis büszke lehet az ember arra,hogy magyar,és nem a politikusok miatt vagyok az aki vagyok,és nem a szétzúzásról van szó..Az egy dolog..ez mindenhol megvan,nem csak nálunk--

De nem hiszem,hogy sok olyan nemzet létezik akik már több mint 1000 éve megtudtak maradni úgyis,hogy a történelem során már többször akarták végleg eltüntetni a föld felszínéről.(bár ami most folyik már kezdik kiölni a hazaszeretetet)

Én akárhol vagyok a világban amikor kérdezik milyen származású vagyok,büszkén mondom,hogy magyar..

2010. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!