Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ciki manapság sok...

Miért ciki manapság sok fiatalnak a falu, falusi hagyományok tisztelése, állattartás, állattenyésztés?

Figyelt kérdés

Jelenleg kisvárosban élek, jól érzem magam itt, de falun nőttem fel, 12 éves koromban költöztünk el onnan... Tényleg nem nagy ez a város, vannak olyan családi házas részei, ahol a mai napig tartanak állatokat (persze nem kutyára, macskára gondolok, hanem például baromfira, lóra :D), azt vettem azonban észre, hogy sok korombeli fiatalnak "gáz" a falu, ha valaki állatokat tart... MIÉRT? Vidén nélkül sok estben semmik lennék... Bár ez inkább régebben volt talán jellemző, ma már a tyúkokat picike ketrecekben tartják, kapirgálásra egész életükben nincs lehetőségük, teheneknél hasonló...


Lesz még valaha olyan világ, ahol ezek a dolgok nem cikik? Én személy szerint pl., ha a későbbi életem úgy alakul, szívesen élnék falun, állatokat tartva...


L19


2011. márc. 2. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
élj úgy... kit érdekel mi a ciki??
2011. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem speciel nem ciki, egyszerűen nem érdekel sem az állattartás, sem a mezőgazdálkodás és társai. Viszont örülök ha mást meg igen, mert valakinek ugye meg kell termelnie a búzát, meg tenyészteni kell a teheneket is.. és hát az nem én leszek. :D
2011. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Az a ciki, amikor nem ganéznak ki rendesen, és kilométereken át szarszag van. A többi nem ciki.
2011. márc. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
A media (tv, radio, net) nagyon rossz hatassal van a mai fiatalokra. Azt hiszik, hogy amit abban latnak az meno, az vagany es ezt szeretnek kovetni. Ebben tobb bunos is van: a szuleik, mert nem tanitjak meg nekik milyen ertekeket kovessenek. A media iranyitoi, hogy ilyen szarral tomik a fiatalsag (es a felnottek) fejet.
2011. márc. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Repkednek a szokásos vásári közhelyek mindenfelé. A tévé az oka, a szülők a hibásak, és csak a kétdimenziós opera-könyv-egyház háromszög mentén gondolkodókból lesznek emberek. Ha nem akar állatokat tartani, ne tartson. Én sem tartok, pedig itt aztán mindent lehetne. Ahhoz felelősség kell, sok pénz, sok idő. Főállás mellett ezt felelősséggel nem lehet. Nem abból áll, hogy reggel beszórok az állatnak valami kaját, aztán elvan egész nap. Meg is van, hogy a fiatal miért látja ezt gáznak: mert elsősorban a nyugdíjasok, öregek tartanak állatokat, vagy a tartósan munkanélküliek. Senki másnak nincs erre ideje. Egy fiatal mindig újítani akar, és a régi korok vívmányait elavultnak tartja, ezért nézi azt le. Ez nem feltétlenül baj, ez is a haladás része. A mai piac mellett nem éri meg állatokat tartani, minden olcsóbb a boltokban. Nem éri meg növényt termelni, töredék áron megkapja az ember a piacon. Csak az termel, aki ebből él, vagy pedig nincs bevétele, ezért a terményeire szorul, ha enni akar. A mezőgazdaság romokban, nem lehet belőle jól megélni. A fiatalok ezt tudják, más pályákra mennek, ami biztosabb megélhetést biztosít. Ez is benne van a pakliban. Néhány évtizede még volt értelme csirkét tartani, ma már a piac annyira leveri az árakat, hogy már a ráfordított idő miatt sem éri meg a csirketartás. Ezek ma már inkább hobbiállatok, és az ember jobban teszi, ha nem számol költségeket, mert meglepődik.
2011. márc. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem gáz, érdekességképp megnéznék pár ilyet, de én magam nem alakítanám át ezért a telkem, ahhoz nem elég nagy, meg a zöldterület gondozása is elég sok időt vesz el. Megjegyzem sose voltam belvárosi, mindig vidékies hangulatú helyeken éltem, de eszembe nem jutott volna haszonállatokat tartani, még a vidékre származtatható felmenőim se foglalkoztak ezzel.
2012. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Juliusz48 ***** válasza:
Sajnos annak van igaza aki a felelősségre apellál mert az állatot nem lehet 8 órás műszakban tartani, és szabadságra is legfeljebb a nagyban csirketartók gondolhatnak, mert a két állomány között ha fertőtlenítettek elmehetnek akár nyaralni is. A többieknek ha nem nagyüzemi a tartás alkalmazottakkal nincs szabadidő. Azzal együtt akinek van saját csirkéje és nem tápos az rájöhet mennyire más az íze állaga a húsának, és még a bodri is küzdhet a kemény csontokkal. de hát a növények is finomabbak vegyszer nélkül.
2017. szept. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!