Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit jelent, ha valaki repedt...

Mit jelent, ha valaki repedt pohárból iszik?

Figyelt kérdés
2008. febr. 5. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem semmit,max megvágja a száját.
2008. febr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Babona, tehát hülyeség ilyesmit még csak kérdezni is.
2008. febr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, hogy babona, azért kérdeem, mert valamit jelent, azt tudom, csak azt nem, hogy mit jelent
2008. febr. 8. 16:43
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
az ég világon semmit nem jelent, ugyanakkor jelenthet bármit... hallottál már az önbeteljesítő jóslatokról? az összes babona ilyen. ha most hasraütve azt mondanám, hogy régi ismerőssel való találkozást jelent, akkor biztos vagyok benne, hogy egy héten belül találkoznál olyasvalakivel, hogy a jóslat beigazolódni lássék. ha netán veszekedést mondanék, akkor összevesznél valakivel, ugyanígy szerencse, szerencsétlenség, minden így működik. a babonás ember úgy működik, hogy ha valamitől retteg, vagy valaminek örül (vagy fog a jelek szerint) akkor nagyon odafigyel a környezetére, és olyan dolgokat tulajdonít a fekete macskának, kiöntött cukornak, repedt pohárnak, bárminek, ami ígyis-úgyis megtörtént volna annélkül, hogy egyáltalán észrevettük volna, vagy jelentőséget tulajdonítanánk neki. a babonák önmagukban ártalmatlan dolgok, de ha valaki túlzásba viszi, az nagyon idegesítő tud lenni
2008. febr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
84%
Nem tudom hogy mit jelent, de a kollégáim velem is kidobatták a csorba bögrémet.
2008. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azt jelenti hogy vigyázz, nehogy akkor törjön el mikor iszol.
2008. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom biztosan, de a japán animékben általában amikor a pohár eltörik az valaki halálát jelenti.
2008. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Azt jelenti, hogy ivás helyett azonnal dobd ki:

- ha értelmes vagy, akkor azért, mert a repedésből üvegszilánkok törnek ki, amelyek veszélyesek lehetnek - vagy épp akkor törhet el a pohár (pl. forró vagy hideg italtól), amikor iszol.

- IQ probléma esetén viszont csak az hat rád, ha a repedt pohár egy sötét átkot rejt. Ebben az esetben találj ki magadnak egy tetszőleges szerencsétlenséget!

2008. máj. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
74%

Nekem régen azt mondták ha valamilyen szeszt ivott az ember repedt pohárból akkor nagy berúgás lesz a vége .


De ugyebár csak babona .

2008. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!