Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A "minél piszkosabb, annál...

A "minél piszkosabb, annál jobb" elszólás a cselédlányokkal való testi kapcsolatból ered?

Figyelt kérdés
Lehet hogy teljesen hülyeség, mindenesetre legutóbb eszembe ötlött, hogy talán innen ered az egész. Gondoltam megkérdezem, végül is erre van ez az oldal, meg hátha valaki tud valami érdekeset mondani a témában :)
2011. márc. 28. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az izzadság piszoknak számított akkoriban amikor kitalálták, akkor szerintem lehet hogy onnan ered. Azért a cselédlányokkal csinálni sosem volt olyan hétköznapi dolog, hogy még egy szólás is bekerüljön általa a köznyelvbe, szerintem:)
2011. márc. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem inkább arra vezethető vissza, hogy régen az egyház a hálószobákban is jelen volt, megszabták, mikor, hogy, hol szeretkezhetsz. Mivel az asszonyok különösen fogékonyak a vallási dolgokra, rengeteg prűd asszony volt, aki valóban csak egy kötelességnek tekintette a dolgot, misszionárius pózban, sötétben volt csak hajlandó csinálni, ad abszurdum még imádkozott is közben, hogy mielőbb vége legyen. Könnyű elképzelni, hogy ez egy férfira milyen hatással van. Márpedig ez volt az egyetlen egyház által elfogadott mód. Bármi egyebet már tisztátalan dolognak tartottak. Pedig - minél mocskosabb, annál jobb, ez tényleg igaz.
2011. márc. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem tudom, mit jelent, de nem a cselédre utalt. A vászoncseléd /fehércseléd - tiszta, szépre-illatosra vasalt fehér ingében - a munka után - igencsak kivánatos volt a legények körében - és nem volt "piszkos"
2011. márc. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
utolsó: ne mond már hogy pont munka után nem voltak piszkosak :D oda voltak a cselédekért, az igaz, azért is gondoltam erre a lehetőségre, de azért a cselédlányok sohasem a tisztaságukról voltak híresek...
2011. márc. 29. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!