Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A nagyböjti időszakot, hogyan...

A nagyböjti időszakot, hogyan számolják?

Figyelt kérdés
Az első nap, 02.25-én volt onnan 40 nap a húsvét.... akkor, hogy is van?
2009. febr. 27. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete


A húsvétot megelőző negyvennapos böjt a nagyböjt.

Miért éppen negyven napig tart a nagyböjt?

A Szentírásban számos esemény kapcsolódik a negyvenes számhoz.

Jézus Krisztus nyilvános működésének megkezdése előtt negyven napot töltött a pusztában. Negyven napig tartott a vízözön, negyven évig vándorolt a pusztában a zsidó nép,

Mózes negyven napig tartózkodott a Sínai hegyen és

Jónás próféta negyvennapos böjtöt hirdetett Ninivében.


A VII. században alakult ki a mai gyakorlat, hogy a nagyböjt kezdetét az első vasárnap előtti szerdára tették, így hamvazószerdától húsvét vasárnapig nem negyven, hanem negyvenhat nap telik el, ugyanis a közbeeső hat vasárnap nem böjti nap.

2009. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hamvazószerdakor kezdődik...

Húsvét vasárnapig tart...

Az az igazi nagyböjt ... hamvazószerdától.. húsvétvasárnapig húsvéthétvőn lehet enni húst

2009. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Húsvétvasárnap is lehet enni húst. Húsvétvasárnap már nem böjt ! Az a legnagyobb ünnep !!
2009. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem kicsit fura, hogy a vasárnapokat, mint ünnepnapokat nem kell számolni.

Olyan variációt is hallottam, hogy Jézus a pusztában 40 napig böjtölt, és virágvasárnap vonult be Jeruzsálembe és a rákövetkező hét a húsvéti hét.

2009. márc. 19. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!