Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mikor kell a húsvéti ajándékot...

Mikor kell a húsvéti ajándékot adni? És sonkát enni melyik nap szokás?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban mindig is Nagyszombaton (azaz holnap) kerül sor a sonkafőzésre, tojásfestésre. (egyszerűsítve: a sonkát manapság én már nem főzöm, csak megveszem, 10 db tojást festek, 10-re pedig tojásfóliát teszek) Aznap este a vacsora nálunk sonka, torma, főtt tojás, de nem a festettet kezdjük meg, erre a vacsira külön főzök meg pár db tojást.

A nyuszi a három gyerekemhez vasárnap reggel jön.

2011. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy szokott lenni, hogy Nagyszombaton megy a főzés meg minden, és aznap este húsvéti vacsora (sonka, kalács, kukorica saláta, főtt tojás, stb.), illetve vasárnap reggel ugyan ez a húsvéti reggeli. A "nyuszi" vasárnap reggelre jön. Vasárnap és hétfőn "ünnepi" ebéd van, szóval valami sonkás cucc, de azt nem én főzöm, mert vasárnap mindig anyukámnál ebédelünk, hétfőn meg nagymamámnál, vagy keresztanyámnál.
2011. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Tehát szombattól indul a sonkaevés és vasárnap az ajándéozás.
2011. ápr. 22. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én idén elköltöztem új helyre. Itt az a szokás, hogy vasárnapra főzik a sonkát. Engem néznek hülyének a szombattal :-D, de ezek szerint nem, csak itt mások a szokások : TÓTKOMLÓS, Békés megye

2011. ápr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én asszem maradok a szombatnál. Alíg várom már, hogy holnap legyen. Te is vezesd be Tótkomlóson, ne kelljen annyit várnotok. :-)
2011. ápr. 22. 16:51
 6/7 anonim válasza:
Elméletileg a sonkát nem tegnap este, az ajándékot meg ma reggel.
2011. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Rosszul írtam, a sonkát tegnap este...
2011. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!