Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » "Mikuláskor" hány évig szoktak...

"Mikuláskor" hány évig szoktak a gyerekek ajándékot kapni?

Figyelt kérdés
Azaz Szent Miklós ünnepén.Vagy olyan is van,hogy a felnőttek is megajándékozzák egymást?
2011. okt. 10. 16:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

mi suliba méd mindig /osztály bulin/

17/l

2011. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
50%
én 18 évesen pénzt kapok mindenkitől, esetleg szüleimtől parfümöt :) csokit régebben sem kaptam, nem nagyon eszek édességet :) max.gyümölcsöt kaptam nagyiéktól, de mondtam hogy inkább adják ide az árát, abból vettem esetleg valamilyen ruhafélét :)
2011. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
mi most is kapunk a nővéremmel, pedig már 30-on túl vagyunk mindketten :)
2011. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 LadyLee válasza:
100%
Örökkön-örökké. :) Legalábbis a szüleitől, hisz nekik mindig ő marad a "gyerek". Én elvárok egy kis ajándékot szüleimtől(ami mondjuk már csak trükkösen kivitelezhető, mivel nem otthon lakok). Viszont cserébe, nagykorúságom óta én is adok nekik Mikulásra ajándékot. Persze csak apróságot szoktam adni - kapni - mondjuk tipikusan egy kis édességet.
2011. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Másodéves egyetemista vagyok, lassan 20 éves, de még a mai napig kapok csomagot a "mikulástól". Nővérem és apukám is kap még. (Ehhez az is hozzátartozik, hogy anyukám óvónő...) :)
2011. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Úgy látom akkor ez nem csak olyan gyerek ünnep:)

Köszönöm az eddigi válaszokat

2011. okt. 10. 16:10
 7/28 anonim ***** válasza:

Én már 21 éves vagyok (igaz, itthon lakom), és még mindig "jön a Mikulás" kicsi csomaggal a csizmámba. Szerintem ez nincs korhoz kötve, anyának jól esik, h néha a kicsi lányának tudhat (már az adventi naptár készítésről lebeszéltem :), nekem meg jól esik, h a nagy önállósági törekvések mellett még mindig egy kicsit gyerek lehetek.

Egyébként nálunk mindenki szokott egy- egy kisebb csokimikulást kapni, a "gyerekek" pedig kicsi csomagot.

2011. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim 33, 31, 20, 19 évesek. Már egyik sem lakik itthon, de gyakran találkozunk. Mindig kapnak Mikulásra egy kis csomagot. Ha van rá alkalom, akkor a cipőjükbe dugom. És ők is vesznek valami apróságot a párjuknak.
2011. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

24 vagyok,kapok

nálunk mindenki kap,nagyapám is,igaz ő csoki mellé kis pálinkát is kap a zsákba :)

2011. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

4.5 a lányom de rám szólna hogy a te csizmád hol van és apué??

úgyhogy nálunk mindenkié kint van ,és van is valami benne mert ugye mindenki jó.

2011. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!