Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kell a magyaroknak...

Miért kell a magyaroknak halloweent ünnepelniük?

Figyelt kérdés

Ez csak egy amerikából átvett szutyok. Nálunk halottak napja van, ami egy meghitt ünnep- ellentétben halloweennal.

Mégis MIÉRT??? pl láttam csomó háznál töklámpásokat... ez még oké. DE: suliban az osztálytermeket ki kellett díszíteni halloweenosra.(!) szerintem felháborító. és lehet hogy csak egy taknyos kis 14 éves csaj vagyok de akkoris...



2011. okt. 28. 18:12
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
76%
szerintem ez jó dolog,hogy van egy olyan ünnep amikor nem csak szomorkodik mindenki,meg gyászol.A halloween amúgy nem is amerikai ünnep hanem angolszász.én örülök neki,hogy van és kezd elterjedni itt is.
2011. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
42%

A magyar szokásokat nem tartják be,de ami Amerikából jön,azt igen. Nem ez az egyetlen ilyen. Pl. Valentin nap,eljegyzéskor karikagyűrű helyett egy kövesgyűrű stb.

Ettől menőnek hiszik magukat.

2011. okt. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
88%

halottak napja elsején van, nem ütné a kettő egymást. ünnepből minél több van, annál jobb, az se lenne baj, ha a világ minden ünnepét (kivéve nemzeti ünnepek) átvennénk, és minden héten lenne valami.

az viszont már baj, hogy a hagyományos magyar szokások, mint a húsvéti locsolkodás, teljesen kiment a divatból néhány év alatt. így már nehezebben érthető.

2011. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
83%
Egyrészt nem KELL ünnepelni. A díszítésbe nem halsz bele, ráadásul hangulatos. Sok embernek tetszik. Nem az, hogy járkálnak cukorkáért, mert ez nem terjedt el szerencsére, de maga a hangulat nagyon kellemes. Ennyi erővel töröljük már el a húsvétot, mert én meg azt útálom. Sem keresztény nem vagyok, de ráadásul lány vagyok, és gyűlölöm amikor jönnek locsolkodni. :S De ez van, legfeljebb elmegyek itthonról 2 napra... Az adókat sem akarjuk, mégis ránk erőltetik. Ha valami nem tetszik, mégis jön, szívás. De ha sok embernek tetszik, akkor mért ne?
2011. okt. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
első válaszoló: te lehet hogy örülsz neki de én nem. ha mindenki ezt fogja ünnepelni mi lesz a halottak napjával??? ami (szerintem) egy tiszteletteljes ünnep. Halloweennal emlékezzünk a halottainkra? és faragjunk töklámpásokat? mint vmi nyamvadt amcsi filmben???
2011. okt. 28. 18:43
 6/53 A kérdező kommentje:
2. válaszó: tökéletesen egyetértek. a valentinnap is ugyan ilyen... de az legalább nem üti semmilyen magyar ünnepet.
2011. okt. 28. 18:44
 7/53 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: tudom van köztük 1 nap. de az semmi...

4. válaszoló:én nem "útálom" a halloweent de nem ide való. a húsvét magyar ünnep és tetszik-nemtetszik ez van. De halloween??? az nem magyar!!!

2011. okt. 28. 18:49
 8/53 anonim ***** válasza:
70%
4. válaszoló vagyok, csak szólnék, hogy nem is említettem, hogy te útálod a halloweent. De attól, hogy valami magyar, mért kellene nekem, aki útálja azt ünnepelni? Szerintem inkább tartozik a kersztényekhez, mint a magyarokhoz. A halloweent csak azért nem szereted, mert nem magyar? Nekem tetszik a hangulat, a töklámpások, a díszítések, és mégsem ünneplem, csupán tetszik. Nem vezették be MO-n, csupán valamit kitaláltak a sulidban, hogy feldobják a hangulatot. Ünneplés az lenne, ha ugyanúgy járkálnának a gyerekek ijesztgetni, cukorkát gyűjtögetni. (én inkább legyen a díszítés töklámpás, mint hulla)
2011. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
64%
A halloween sokkal értelmesebb mint a halottak napja, a halottaknak mindegy. Inkább az helyett, hogy szomorkodunk és gyyászolunk, ünnepeljünk, legyünk boldogok, az életet ki kell használni. Bár nem vagyok vallásos, de annyi értelmet látok benne, hogy sokkal jobb azt hinni, hogy van túlvilág és tovább élek, minthogy meghalok. Ez alapján a halálnak nem kell szomorú dolognak lennie.
2011. okt. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
88%
Karácsonyfával mi újság? Gondolom, azt se állítotok akkor, fuj, ronda régi német cucc...
2011. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!