Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A görög katolikusoknál miért...

A görög katolikusoknál miért hat gyertya van az adventi koszorún?

Figyelt kérdés

2011. nov. 27. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert náluk nov. 15-én kezdődik a 40 napos böjt
2011. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
48%
nincs :)
2011. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszok fényében lehet hogy hülyeség, de én úgy tudom, hogy náluk jan 6.án van a karácsony. Az pont 2 héttel több.

Amit viszont biztosan mondhatok, és esetleg érdekes lehet: az őskeresztényeknél az ádvent 8 hétig tartott, és a vízkereszthez kötődött, nem a karácsonyhoz

2011. dec. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Régen az itteni görög katolikusok is jan. 6-án ünnepelték a karácsonyt, akárcsak pl. az ukrajnaiak (és egyébként az ortodoxok is, ugyebár). Később döntöttek úgy, hogy inkább a római katolikusokkal együtt ünnepelnek, de a hat gyertya továbbra is maradt, ezért két héttel előbb kezdődik az adventi időszak.

Ezt nálunk a görög katolikus pap mondta a templomban, úgyhogy remélem, segítettem.

:-)

2012. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Örülj neki,hogy nem 7 :D
2013. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!