Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A finnek tényleg meztelenül...

A finnek tényleg meztelenül szoktak szaunázni?

Figyelt kérdés
Finnország, finn, szauna
2011. dec. 26. 18:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

bocsánat az előbbi három szóért, ami figyelmetlenség miatt írtam oda...

Amúgy sokszor voltam szaunákban és, mint minden magyar ember én is fürdőruhában szaunáztam. Nemrég hallottam, hogy a finnek meztelenül szokták ezt csinálni, és nem tudom, ez mennyire igaz.

2011. dec. 26. 18:22
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg meztelenül szoktak.
2011. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben.


Amikor náluk voltam a kedves vendéglátókkal elmentünk uszodaszerűségbe. Ugye voltak külön öltözők, ebből következett a szauna/zuhanyzó rész, és onnan a medencetér. Magyarul külön volt férfi/női szauna. A férfiben az ajtóra ki is volt téve egy úszónadrág nagy piros X-szel áthúzva, gondolom a nőiben is hasonló lehetett. És senki nem csinált ebből problémát.

2011. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Jobb, ha megkapaszkodsz: az ostzrákok és minden német nép szintén meztelenül szaunázik. Egyébként egészségügyi szempontból igazuk van (ha összeizzadod a fürdőruhát, akkor elszaporodnak benne a baktériumok, bepállik, míg a bőrödről rögtön lemoshatod), de ők már viszont annyira naturálisak, hogy az már a másik véglet. Tök meztelenül járkálnak öreg taták, még a nők előtt sem szégyellik magukat. Én ettől undorodom... ezért szoktam vagy törülközőben vagy egyedül szaunázni.
2011. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

na ja, meg ahogy volt korábban, a németeknél, osztrákoknál is teljesen bevett, hogy meztelenül szaunáznak, ráadásul ott teljesen koedukált is a cucc. De más országokban is szokás.

Egyébként kellemesebb is úgy szaunázni, főleg, ha utána ki lehet menni a hóba, és jól meghemperegni benne.

2011. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy van, hogy eleve meztelenül szokás szaunázni? Én úgy tudtam.
2011. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszolónak igaza van. Eredetileg meztelenül kell szaunázni. Ahol már régebbi a szaunázás kultúrája, mint például Finnországban, ott teljesen ruha nélkül ülnek a padokra. Természetesen ők is tesznek maguk alá lepedőt.

Ez ott náluk teljesen természetes, felnőtt, kamasz, kisgyerek, mindenki meztelenül szaunázik.


Néhány "szégyenlősebb" országban szokták csak fürdőruhában, ami egyébként egyáltalán nem higiénikus.


Ha valaki nem szívesen van mások előtt meztelenül, akkor tekerhet maga köré egy szaunalepedőt. Ez még mindig jobb, mint a műszálas fürdőruha.


Szerintem itt is meg kellene honosítani az egészséges szaunázás szokását, hiszen ez pont az egészségről szól.

2011. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meztelenul szoktak. Mi is amikor otthon szaunazunk kulon megyunk be en es az apam (anya nem szaunazik) es nincs semmi problema. Ha vendegek jonnek akkor a nok es ferfiak kulon szaunaznak. Nem illik ha kulon nemuek egyutt szaunaznak mondjuk kis gyerekek (2-3 ev)ha bent vannak nokkel azt nem veszik ugy figyelembe de ferfiakhoz nem mehetnek be. Nem ertem ez valahol miert problema, akit beengedsz a szaunadba az mar olyan ember aki lathat ruha nelkul is. Nyilvanos szaunaba ritkan jarunk de ott is mindenki meztelenul van, ez a szokas.

(elnezest az ekezet nelkul irasert de ezen a billentyuzeten sajnos nehezen megoldhato)

2011. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
En nem vagyok finn,de a ferjem az, es tenyleg ugy kell. Nekem nagyon furcsa volt eloszor, holott tenyleg logikus,hogy ugy kell,de megis furcsa. Ferfiak es nok kulon,kiveve a hazasokat,ha nincs mas. Ja es ha kozeli rokon a kisgyerek o is johet, akkor is ha ellenkezonemu, es nem pedofilia. Ez is furcsa volt nekem, de azt mondjak"de hat egy pici gyerek", szoval ok azt nem ertik,hogy miert nem igy csinalja mindenki.
2011. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Finnországban nevelkedtem és azóta is járok ki rendszeresen, az év nagy részét ott töltöm. Valóban igaz, mint ahogy a korábban válaszolók is írták. Már kicsiként, járni még alig tudtam, de vittek szaunázni, ott ez sokkal közelebb áll az emberek mindennapjaihoz mint itt nálunk. A család együtt, ha sokan vagyunk akkor férfiak-nők külön. De az se amiatt van mert szégyellni kéne itt bármit is, hanem egyszerűen férfiak együtt jobban elmélyülnek bizonyos témákban, míg a nők lehet hogy ettől eltérő dolgokról diskurálnak. A kisgyerek általában az anyukás női blokkal együtt jön, és ez tényleg nem pedofília. A szauna egy közösségi hely, a nap egyik eseménye, olyan mint a vacsora, vagy elalvás előtti puszi. Menete van, és óriási kultúrája. Ezért nagyon illúzióromboló a magyar szauna az uszodában, amikor egymáshoz préselődnek az emberek műszálas fürdőruhákban és semmi meghittség nincs benne. A saunában kibeszélheted a problémákat, olyan mintha ott bármit felhozhatnál :D Én imádom. 22/L
2011. dec. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!