Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Melyik ország kultúráját,...

Melyik ország kultúráját, szokásait, gasztronómiáját gyakorlod Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pl.:Japán, Korea, Kína - Egyik magyar ismerősöm pálcikával eszik villa helyett. Ilyenekre gondolok...

USA - Másik ismerősöm a gyors éttermi ételeket szereti és a baseball a kedvence, és megünnepli az amerikai hálaadás ünnepet. Ilyenekre gondolok...

Németország - Másik ismerősöm csak Németországban gyártott termékeket vásárol mindenből.

Magyarországot ne írd, mert ennek az országnak a kultúráját születésedtől kezdve gyakorlod.


2012. jan. 22. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Magyar vagyok, minek gyakorolnám más kultúráját?
2012. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én inkább ilyen USA párti vagyok. Szeretem én is az amerikai kajákat, például: hamburgert, hot-dogot, pizzát, sült krumplit, kólát. És én nagy filmnézés és zenehallgatás mániás vagyok, a legtöbb film és zene pedig amerikai. És a himnuszuk is jobban tetszik nekem mint a magyar. (de attól a magyart is szeretem)


Az unokatesóm meg nagyon Japán és Korea mániás. K-pop-pot hallgat,és ezzel a zenestílussal kapcsolatos weboldalt is szerkeszt, ázsiai sorozatokat néz, mindene az anime és manga, rajzolni is szokott ilyeneket.

2012. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a pizza olasz
2012. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt eltaláltad, a pizza tényleg olasz.
2012. jan. 23. 18:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudom, és azt is tudtam hogy belefogtok kötni XD

Komolyan tudtam...

Azért írtam azt is, mert eredetileg lehet, hogy olasz, de Amerikában is szinte mindennap eszik. Sőt, még házhoz is szállítják!! Ki hallott még ilyet!

2012. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon nem mindennapos a pizza evés és ill. házhoz szállítás sincs:D
2012. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na a helyesírásom meg fail:D tetszés szerint vegyétek ki az és vagy az illetve szót:D
2012. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Keleti:

sokszor pálcikával eszem, csak mert szeretek azzal enni...

Meg jobb is, mert lassabban eszek és hamarabb jóllakok (mert ugye az agyadnak 20 perc kell, amíg felfogja, hogy tele van a hasad...:))

a keleti fűszereket szeretem a legjobban, curry nélkül nem élet az élet! bármit képes vagyok azzal enni! kurkuma, kókusztej,...

Hastáncolok. Mindenféle változata érdekel.

(Tűzzsonglőrködöm főleg meteorral - poi miatt ez is ide kapcsolódhat)


Japán: imádom a sushit és a wasabit!


Kínai: Shaolin kungfuztam. Bruce Lee volt gyerekkoromban a példaképem:D (lány vagyok:D)


Zsidó:

zsidó neveltetést kaptam (de ateista vagyok), disznóhúst valamiért mégsem eszem...:D

sólet minden mennyiségben jöhet! de az igazi kemencés!!:)

kb. 7 éves korom óta rengeteg klezmert játszom, magyar népdalokat csak keveset tudok, héberül viszont vagy 50-et.:)

régebben tudtam héberül is, mára sokat felejtettem.


Cigány kultúra:

Valamennyit tudok cigányul is, de csak a romungrót meg kicsit az oláh dialektust értem. nagypapám roma volt, gimiben én voltam a nagy cigányságszakértő...

egy időben elég mélyen beleástam magam a kultúrájukba.

cigány dalokat is tudok.

Kedvenc festőm és íróm is roma származású (Szentandrássy és Lakatos Menyhért - nagypapám jóbarátja volt.)

(A töri esszémet a cigányság történelméről írtam az Indiából való elvándorlásuktól napjainkig.)

Minden évben elmegyek az Athe Samra és autentikus cigány ruhában autentikus cigány táncot táncolok.

Ha szabad itt megemlítenem, szenvedélyes Ecseri-látogató vagyok.:D


Amerika:

JAZZ.:) Bár,... most már a világ más tájain is vannak nem elhanyagolható jazzisták...:D Na de ott azért még mindig tudnak:)


Türkmenisztán:

Közép-ázsiai juhászom van. (amit ugye az oroszok az ő kutyájukként jegyeztettek, de mindenki tudja, hogy a KÁJ a türkmének büszkesége...:))


Balkán:

A legtöbb dalt mindenféle balkáni nyelven tudom.

Amikor meghallok valami balkáni dalt, valahogy mindenem bizsereg, kiskorom óta nagyon vonz minden, ami ezzel kapcsolatos.

Kamasz koromban nekem nem Brad Pitt, hanem Boban fia, Marko Markovic és a Cigányok idejéből Perhan (Davor Dujmovic) voltak a nagy szerelmeim:D...

Kavalozni is szoktam.


hát most több nem jut eszembe...



és akkor a következő számot küldöm mindenkinek sok szeretettel!:D


http://www.youtube.com/watch?v=2Ucmvh_pacA&feature=BFa&list=..


hát nem k.rva jó??:D:D

most épp ez a sláger:D

2012. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mivel magyar vagyok, elsősorban amagyar kultúrát, hagyományokat tartom.

De vegyesházasságban élek, a feleségem kenyai és sok dolog van, amit tőle "tanultam". Ma példul a paprikás krumpli vagy a lecsó mellett szívesen eszek különböző kenyai ételeket is, amiket nála jobban csak az anyósom tud elkészíteni. A szuahéli nyelv nekem halálosan nehéz volt, úgyhogy azt nem igen tanultam meg, viszont az ország történelmét, kultúráját elég jól ismerem és ha ott vagyok elég jól tudok idomulni a helyiekhez.

Ismerek kenyai népmeséket (ezek többsége nincs lefordítva, a feleségem angolul mondta el nekem, ránk vár a tisztség, hogy lefordítsuk :-). Ezeket szeretném majd elmondani a lányomnak, ha elég idős lesz (4 hónapos), persze Mátyás király sem maradhat ki.

Fontos hozzátenni, hogy mivel Magyarországon élünk, ő is itt született, ezért elsősorban magyarnak neveljük majd, de beavatjuk a kenyai gyökereibe is.


Más: egy francia-magyar vegyesvállalatnál vagyok mérnök és sokszor jártam már Franciaországban az elmúlt években. Sok szimpatikus vonásuk van, "hoztam haza" francia zenéket, amiket azóta is hallgatok, recepteket amik felkerültek a repertoárba, a magyar és a kenyai mellé, továbbá a francia nyelvet anyanyelvi szinten beszélem.

Tavaly pedig júliusban voltam kint és így élőben nézhettem végig 14-én a Fete National-t, a forradalom évfordulóját, felemelő volt látni a díszszemlét, a tűzijátékot és utána az utcabál is feledhetetlen volt.


Nagyjából ennyi.

2012. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nahát, Utolsó, nagyon érdekes életed lehet!:)


Gratulálok a kislányodhoz és további sok boldogságot!!:)

Kíváncsian várom a lefordított meséket!

2012. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!