Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ki látható a képen? Melyik...

Ki látható a képen? Melyik angol uralkodó használta első ízben a játékos szíve fölött elhelyezkedő emblémát?

Figyelt kérdés

[link]

Bár a szájhagyomány rengeteg hősies tettet tulajdonít neki, soroljatok fel három „szégyenfoltot” uralkodásának idejéből, melyek azt bizonyítják, tán mégsem volt olyan dicső király, mint azt sok angol még napjainkban is hiszi.



2012. nov. 4. 13:24
 1/2 anonim válasza:

Fogalmam sincs, hogy ki látható a képen, gondolom, egy Angliában játszó focista, de én nem tudom beazonosítani. :)

Viszont a címert I. (Oroszlánszívű) Richárd (1189 – 1199) használta először.

Szégyenfoltnak tartom, hogy a III. keresztes hadjárat során többezer arab foglyot mészároltatott le.

Noha a hadjárat során sok győzelmet aratott, végül nem tudta bevenni Jeruzsálemet, tehát nem járt teljes sikerrel a "szent" küldetés.

Ezen kívül a hadjáratból hazafelé menet az osztrák Babenberg hercegi család fogságába esett és öccsének rengeteg (természetesen a néptől beszedett) pénzért kellett kiváltania. Ez elég szégyen egy nagy uralkodó életében... Más így hirtelen nem tudok, de keresgélj még a neten, szerintem több ciki sztorija is volt.

2012. nov. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Erik54 válasza:
A képen Steven Gerrard a Liverpool középpályása látható
2012. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!