Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
58%
A tyúkot is kivégzik, tehát ezen az alapon azt se kéne enned. (Amúgy én egyáltalán nem eszem húst, de nem elvi okokból. Egyszerűen csak undorítónak tartom, hogy egy döglött állatot megegyek.)
2013. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
90%

az utolsó mondatodat én sem értem-akkor ne egyél tyúkot, pulykát, halat és marhát sem, hisz azokat is kivégzik.

nem,én nem tartom barbár szokásnak. Hozzá tartozott nagyanyáink mindennapjaihoz. Külön családi program volt a disznóvágás,összejött a család és a falu apraja nagyja, és telepakolták több hónapra a spájzot és a fagyasztót.

2013. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
74%

És az barbár szokás amikor valamelyik spanyol város tornyából ledobják az élő kecskét, csak, mert náluk ez hagyomány ?

Nem azért küzdöttem fel magam a tápláléklánc csúcsára, hogy vegetáriánus legyek.

2013. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
86%

Nem barbár szokás. Az embereknek valahogy le kellett ölni a disznót. A vágóhidakon durvább dolgok történnek, mint a hátsó udvarban. Ha így nézzük, a vágóhidakon is barbár dolgok történnek.

Ma már csak azért a kultúra része, mert sokan kíváncsiak rá, mert bio meg falusi meg egyéb miafranc.

2013. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
93%

Akkor még nem láttad a vágóhídi körülményeket.

Sok ott dolgozó mondja, hogy néhány még él, amikor perzselik, vagy kettévágják.

Amúgy a disznóvágás maga szerintem nem az, ahogy semmilyen állat leölése sem, ha nem így futószalagszerűen csinálják, hanem rendesen.

2013. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
86%

Ez a magyar kultúra része, nem kivégzésről van szó, hanem egy haszonállat felhasználásáról.


Egyébként ezzel az erővel egy növény brutális lefejezése hatalmas gépekkel is kegyetlen dolog, tehát kenyeret se egyél.

2013. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 A kérdező kommentje:

Értem ezeket, csak sajnálom szegény állatot.


Amúgy én már 2 éve minden nap csirkemellet ebédelek, mivel abban sok a fehérje és ez elősegíti az izomnövekedést. De így belegondolva, hogy egy év alatt 365 csirke hal meg miattam... :(

2013. jan. 18. 20:54
 8/92 anonim ***** válasza:
79%
Jézusom, ez már szánalmas. Gondolod, hogy ha nem vennél csirkemellet, az a 365 csirke élne?
2013. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
82%
Igen, rohadtul barbár szokás, indítványozom, hogy ezentúl csak dögöket együnk! De azt is csak akkor, ha az állat természetes halállal halt meg!
2013. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
59%
barbár hmmm barbár hmmmmm akkor egyél kavicsot nagy lesz tőle füled,egyél jó magyar kalbászt aztán minden héten tartasz disznó ölést
2013. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!