Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A japánoknál a vezeték- vagy...

A japánoknál a vezeték- vagy a keresztnév van elől?

Figyelt kérdés

2013. márc. 31. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
keresztnév
2013. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 31. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Öhm... én pont fordítva tudom - a magyarok és a japánok az egyetlenek, akiknél a vezetéknév áll elől.
2013. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%

3 as

akkor azt magyarázd már el kérlek, hogy amikor láttok ilyen bunyós japánokat, akik mondjuk karatéznak de akármit csinálnak azok esetében miért szoktam rengetegugyan olyan nevűt látni akiknek az elsőnevük stimmel. JÓ a második is szokott de olyat gyakrabban látok akiknek az első szokott.

Én ebből következtettem.

2013. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vezetéknév van elől. A sportolóknak a nemzetközi versenyeken megfordítják. (ahogy a magyarok neveit is)
2013. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A japánoknál ugyanúgy van mint nálunk. Vezetéknév és utána jön a keresztnév. Megfordítva amiatt van mert bármilyen nemzetközi eseményen, amerikai közvetítéssel jövő filmekben stb. a nyugatiak rögtön megfordítják a sorrendet, angolosra.

Innen van a sok félre értés.

2013. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek, most már végre értem
2013. ápr. 2. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!