Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Osszel el lehet vetni a...

Mihaj kérdése:

Osszel el lehet vetni a paprika, napraforgo, alma, paradicsom, dinnye, sutotok magokat?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 21:00
 1/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Lehet, de többnyire haszontalan próbálkozás. Mindennek megvan az ideje és az általad felsorolt növények nem efemerek, tehát a magvaik vetésének ideje tavasszal esedékes. Hacsak nincs megvilágított és fűtött üvegházad.

2013. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem, szerintem megfagynak, mielőtt virágozni kezdenének - ha egyáltalán el kezdenek rendesen nőni. Legfeljebb cserépbe, de a napfényes órák kevesek, szóval termésre ne nagyon számíts. Almát pedig szerintem nem éri meg magról, mert dédnagyszülő leszel, mire termőre fordul. Na jó, nem, de azért mégiscsak jobb, ha inkább egy faiskolában veszel almacsemetét.
2013. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van amit el lehet, van amit nem. De ez nem szokás kérdése, hanem kertészeti, mezőgazdasági, biológiai. Inkább ilyesmivel foglalkozó oldalakon lenne érdemes utánaolvasni.

Ezek közül leginkább a napraforgó és a sütőtök kelne ki, de az is nagy veszteséggel, inkább azt is tavasszal érdemes elvetni. Száz dinnyemagból is kikelhet és megmaradhat egy, de a gyakorlatban ezzel nem sokra lehet menni. A széttaposott paradicsomok magjából is szokott kikelni, de alapozni arra sem lehet.

Az almát ugyan nem szokás magról szaporítani, de ha a bizonytalan kimenetel és az 1 évvel kitolódó növekedési idő nem zavar, akkor lehet vele kísérletezni, valamennyi biztosan kikel abból is.

Tulajdonképpen a természetben sincs ez máshogyan, csak a természetnek nem fontos a hatékonyság, mert ideje az rengeteg van.

2013. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a kiszórt dinnyemagok kikeltek, szépen megnőttek a növénykék. Egy részét cserépbe tettem és bevittem az üveges előtérbe ahol olyan meleg van mint 1 üvegházban, az egyiken már van néhány virág.
2013. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :-)
2013. szept. 7. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!