Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha az egyetemi előadások...

Ha az egyetemi előadások szabadon látogathatók, akkor a legtöbb ember szabadidejében miért nem jár be egyetemekre?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sosem értettem, hogy a legtöbb emberből miért hiányzik a tudásszomj. Miért ennyire közömbösek az őket körülvevő világ iránt. Ha egyszer bárki bejárhat egyetemre, akkor miért nem használja ki ezt mindenki jobban?
2015. máj. 5. 23:37
 1/5 Hardy Weinberg válasza:
100%
Nem tudják milyen előadásokat pontosan mikor és hol tudnának meghallgatni. És általában pont a munkaidővel ütközik az előadások ideje.
2015. máj. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb egyetemen az előadások 8-16-ig esetleg 18-ig tartanak. Kapaszkodj meg, de tudod az emberek ilyenkor dolgozni szoktak...
2015. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Részben igazuk van a többieknek. De csak részben. Nem minden ember dolgozik H-P 8-16 munkarendben, és az egyetemeken szombaton is van tanítás, tehát ez a része csak kifogás, szerintem.

Szerintem a miértre a kérdés, hogy sajnos manapság az embereknek egyre kevesebb a szabadidejük, egyrészt sokaknak nap több órát vesz el az életéből a munkahelyre be, illetve a hazajutása. Sok munkahelyen ha szeretnél továbbra is ott dolgozni, akkor szó nélkül be kell vállalnod a túlórákat. Más helyeken meg annyit fizetnek, hogy mellette másodállást kell vállalni. Így érthető, ha az emberek a csöppnyi szabadidejüket inkább a családjukkal akarják tölteni.

És nem utolsó sorban, azoknak az ismereteknek a jó részét, amit az egyetemen oktatnak, más forrásból is elsajátíthatja, szakkönyvekből pl., elég ha csak egy mezei könyvtárba beíratkozik. De az internet korában már arra sincs feltétlenül szükség.

2015. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Andrásfalvy Bertalan néprajzóráira jártunk be többen is az "utcáról".
2015. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak akik bejárnak, például érdeklődő nyugdíjasok, vendéghallgatók, de tényleg kevesen. Valószínűleg nem is gondolnak rá, hogy lehetséges. Talán ha benne lenne a Pesti Műsorban vagy valami honlapon összegyűjtve, akkor többen is igénybe vennék, sőt ez utóbbi a hallgatóknak is hasznos lenne, akik más egyetem vagy kar tárgyait vennék fel.
2015. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!