Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogy néz ki, miként készül a...

Hogy néz ki, miként készül a hagyományos magyar íj, amit meditációra is használ az ember?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a magyar ember legfontosabb tulajdona az íja. De ez az íj nem csupán vadászatra és gyilkolásra való, hanem nagyon fontos spirituális szerepe van. Mik találhatók ezen az íjon?
2015. máj. 11. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Meditatív íjászat:

[link]


A nyílvessző és az íj


A koncentráció a nyílvessző. A meditáció az íj.


Amikor koncentrálunk, egész erőnket valakire vagy valamire irányítjuk, hogy annak titkait felderítsük. Amikor meditálunk, korlátozott tudatunkból egy magasabb tudatba emelkedünk, ahol a csend fenséges tágassága uralkodik.


A koncentráció magához akarja ragadni azt a tudást, amelyre irányul. A meditáció azonosulni akar azzal a tudással, amelyet keres.


A koncentráció nem engedi meg a zavarónak, a tolvajnak, hogy birodalmába behatoljon. A meditáció beengedi. Miért? Csak azért, hogy tetten érje a tolvajt.


A koncentráció a parancsnok, aki a szétszórt tudatot figyelemre inti.


A koncentráció és a sziklaszilárd következetesség elválaszthatatlan, sőt egymástól függő isteni harcosok.


A koncentráció párbajra hívja ki, és legyőzi az ellenséget. A meditáció, csendes mosolyával, letompítja az ellenség kihívását.


A koncentráció azt mondja Istennek: "Atyám, hozzád jövök." A meditáció azt mondja Istennek: "Atyám, gyere hozzám."


A törekvőnek két igazi tanítója van: a koncentráció és a meditáció. A koncentráció mindig szigorú a tanítvánnyal, a meditáció csak néha-néha. De mindkettejük legmélyebb érdeke az, hogy a tanítvány haladjon.

2015. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez én is megtaláltam. De mi hogy néz ki, miből áll egy olyan íj, ami a meditációs eszköz? Azt tudom, hogy a nomád népek szemében, bűnös eltévedt ember, akinek az íja csak gyilkolásra jó.
2015. máj. 11. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Íj.Ugyanolyan,ugyanaz mint a "normál" íj.
2015. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nemtom
2015. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!