Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ilyen a mai társadalmunk...

Csicsikusz kérdése:

Miért ilyen a mai társadalmunk? Mit gondoltok, ahogy az emberek többsége most él ez így helyes, vagy helytelen? Miken kellene változtatni hogy jobb, működőképesebb szebb, lehessen?

Figyelt kérdés
amikor ki kellett választani milyen kategóriájú legyen ez e kérdés , igencsak elgondolkodtam rajta, mert maga a kérdés túlságosan összetett. mindennel kapcsolatos, a házasságokkal, a modern technikával, a mai fiatal generációval, az emberek egészségi állapotával stb. most a ti véleményetek számít , de szerintem a mai társadalom így nem életképes. a házasságoknak vége, a család már elvesztette az eddigi több ezer,több millió éves szerepét. a fiatalok akiket látok úgy néznek ki mint a bohócok, sőt még hülyébben :( a technológia fejlődésével megjelent új eszközök segítségével már nincs is szükség az emberi izommunkára, (a mozgáshiány miatt van a sok izületi megbetegedéses, elhízott, szívbeteg ember), és már nincs nemek közötti munkamegosztás, a férfiak elvesztették eddigi szerepüket a családban. a munkahelyek teljesen elkülönültek a háztartásoktól. és a földet is elszennyezzük, a gyárak ontják a káros füstöt, az éghajlat is nagymértékben megváltozott. és ezek a problémák olyanok amikre meg kellene találnunk a válaszokat.

#család #fiatalság #házasság #mai társadalmunk
2016. jan. 1. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Komoly változások alatt áll az emberiség, és ezeknek rengeteg káros hatása is van. Ugyanakkor a technológiai fejlődésnek pozitív hatásai is vannak, pl. hatékonyabb környezetvédelem (igazából szemléletmód kérdése), és ma már az is elképzelhető sok munkakörben, hogy valaki otthonról dolgozzon.


A párkapcsolatok átalakulnak, a táplálkozás és a mozgáshiány valóban komoly probléma, amelyekre még nem talált megfelelő válaszokat az emberiség.


Az idő meg fogja oldani ezt is, addig is mi vagyunk az a generáció, amelyik az utat töri a következőnek, kitapossa a járható ösvényeket, amelyeken az tovább haladhat.

2016. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem helyes ahogy élünk. Túlságosan függünk a technikától, pl okos tv, okostelefon, tablett, stb. A közösségi oldalak meg baromira rombolóak, folyton nézni hogy a másik mit eszik, iszik, hol jár és kivel, óhatatlan, hogy az ember előbb utóbb hasonlítgatni fogja az életét a másik ember életéhez, pedig az amit ott látunk nem a teljes valóság. Kifelé élünk és ez a baj, mert amíg azzal törődünk hogy a fb-n jól nézzünk ki, kiposztoljuk hogy mennyit futottunk vagy hogy pacalt főztünk ebédre, elfelejtjük ezeket a pillanatokat.
2016. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*elfelejtjuk megélni ezeket a pillanatokat.
2016. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg konkrétan érdekel a dolog, akkor itt ne az átlagembert nézd. Igazából ő senkit se érdekel. Azt nézd, hogy aki döntéshozó helyzetben van (nagyjából 100 ember a Földön) azoknak mi a konkrét - leginkább rövidtávú - érdeke.

Na, ez fog megvalósulni.


Visszatérve a kérdésedre (t.i.: az átlagember mit tehet, hogy neki és másoknak is jobb legyen) - nos: TANULNI és GONDOLKODNI kell. Sajnos ez ma - nem véletlenül - nem divat, vagyis igazából senki nem díjazza.

2016. jan. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb dologban nem értek veled egyet. Az emberek sosem éltek olyan sokáig, mint napjainkban és a korábban halálos kimenetelű betegségek is visszaszorultak. Az emberek régen is egészségtelenül táplálkoztak és éltek. Hogy hirtelen mondjak egy példát, Bocskai Istvánt a brutális mennyiségű alkoholfogyasztás és az egészségtelen táplálkozás (húst hússal) vitte el, és ez teljesen általános volt a kor nemességének a körében. A divat ízlés kérdése, szerintem például a 18. századi francia nemesség öltözködése volt nevetséges. ( [link] A férfiaknak pedig még mindig megvan a helyük a családban, csak odakerültek melléjük egy szintre a nők, és ez így helyes. A környezetszennyezés viszont szerintem is komoly probléma.

Összességében viszont szerintem sokkalta jobb élni napjainkban, mint korábban bármikor az emberi történelem során. A múltat felesleges idealizálni, megvolt minden kornak a maga pozitív és negatív dolga.

2016. jan. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

-minden kornak megvan a maga pozitív és negatív hatása.

-a közösségi oldalak valóban rombolóak. ez egyértelmű.

-nagyjából 100 ember hozza helyettünk a döntéseket, és ők nem a közérdeket tartsák szem előtt hanem a sajátjaikat. ez ellen nem hinném hogy bármit tehetnénk :(

-köszönöm a kritikát. és ez nagyon is így volt igaz. a középkorban a nemesség megtehette azt amit az átlagemberek nem. de manapság mindenki úgy öltözködhet, táplálkozhat ahogy akar.

a mai kor problémáit úgy lehetne megoldani ha új törvényeken keresztül be szabályoznák hogy hogyan élj(pl tilos az alkohol fogyasztás, munkahelyeken kötelező tornagyakorlatok,stb..) de ez közfelháborodást okozna és lehet h polgárháborút robbantana ki.

2016. jan. 2. 07:12
 7/11 anonim ***** válasza:

A mai kor problémáit nem lehetne törvényekkel rendbehozni.


Magunknak kell magunkat szabályozni. Inkább kevesebb -persze jó- élelmet vegyünk, hogy nehogy ki dobódjon, mert ránk romlik. Nem kell 20 pár cipő 1 pár lábra. Nem kell állandóan új dolgokat venni, csak mert. Csináljunk meg a magunk körül levő dolgokból minél többet.

Úgy általában nem kell bedőlni a fogyasztásra csábító dolgoknak.

Vissza kéne térni a régen bevált mintákra a családban. Minél kevesebbet ülni, céllal -kertészkedés, táncolás,stb- mozogni. Énekelni, zenélni, beszélgetni. Veszekedni. Állatokkal törődni.


Szerintem ezeken tudnánk mi magunk változtatni.

2016. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szerintem nincs probléma a világgal. Az, hogy egyesek milyen életstílust folytatnak, azzal nem kell törődni. Régen is megvolt az a réteg, akik hülyén nézek ki/hagyományostól eltérő szokásaik voltak (hippik) - ez nem egyedi dolog a történelem során. Én a társadalmi filozofálás helyett az egyénre tenném a hangsúlyt, és hogy az egyén hogy találja meg az összhangot a világban.
2016. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Végidőket élünk.
2017. ápr. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy mesterségenen elfertőzött tudatù tarsadalomban élünk, ami a kormány műve hogy igy állitsa meg a népesség növekedést. Ki akarnak irtani minket a segfejek akik most ott ülnek a kapitalizmus piramisa csucsán .. vagyis csak akarnak kiirtani de én azt nem fogom hagyni D
2018. jan. 15. 01:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!