Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek hogy mükdhet egy...

Bea 1974 kérdése:

Szerintetek hogy mükdhet egy Katolikus és Muszlim kapcsolat? Konkrétan Párkapcsolatra gondolok.

Figyelt kérdés
2016. jún. 10. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz kérdés. Én úgy gondolom, hogy ha mindkét fél nagyon-nagyon komolyan veszi a vallását, akkor nem, mert állandó hitviták forrása lehet. Ha egy kicsit lazábban (ami itt nem feltétlen a rossz szinonimája), akkor el tudnak élni úgy egymás mellett, hogy ez ne okozzon gondot. Ez csak az én magánvéleményem.
2016. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha jól megy a tolerancia -bármennyire is legyenek vallásosak- akkora jól.


Üdv!

2016. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval értek egyet.


Képzelj el egy olyan párkapcsolatot, ahol a két fél nem érti egymás nyelvét és nincs is egy közös nyelv, amin kommunikálni tudnának. Ugyanez történik spirituális síkon, ha két komolyan hívő, de más vallású ember kerül össze.


Ha nem veszik komolyan a vallásukat, akkor persze nincs ilyen jellegű probléma.

2016. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Muszlim férjem van 10 éve. Én keresztény vagyok.A legnagyobb boldogságban élünk. Én tiszteletben tartom az Ő vallását, Ő is az enyémet.Semmi probléma. Most PL.Ramadan van, szigorúan tartja, de ez soha nem zavart engem semmiben.
2016. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dr.tudor válaszol válasza:
37%
Nincs elég katolikus ember? Majd az utódnál lesz vita hogy muszlim legyen vagy keresztény, és ha az apukának nem érvényesül az akarata akkor viszi a gyereket,mert ugye a férfi a muszlim. Ha nő lenne akkor nem is kérdeztél volna ilyet. A muszlimoknál a nő csak szolga, ezt beléjük nevelik. Ezért te is az leszel.. Remélem....
2016. jún. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Hát vagy legyilkol vallási alapon vagy megtérsz és muszlim leszel. Gyakorlatilag ennyi választásod van. Egyébként tök jól működhet ... neki. De neked? Térj észre kislány, ez a való világ nem a Szulejmán sorozat! Nézz híreket egy keveset, hogy lásd egy nő mit ér egy muszlim szemében.
2016. jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minél felszínesebb, annál jobban.


Normális soha nem lehet, a lényegi alapokból kiindulva.

2016. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BlackSwan7 válasza:
71%

Úgy gondolom,hogy ez emberfüggő és nem lehet minden muszlim embert egy kalap alá venni. De sajnos az én személyes tapasztalatom is az volt, hogy nem működik.

Magyarorszàgon élő muszlim párom volt, minden szép és jó volt. Nem mondhatmám, hogy itt gyakorolta a vallását , úgy élt mint bármelyikünk , egészen addig amég kimentünk a családjához.Akkor jött a feketeleves.Kimutatja a foga fehérjét, egy csapásra megváltozott , velem szembem is. Csak a szerencsének köszönhetem,hogy haza tudtam jutni. Egy életre megtanultam a leckét.Szoval én mindenkit lebeszélni tudok csak az ilyen kapcsolatokról.

2016. jún. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

- Külön megköszönöm a "BlackSwan7"élet tapasztalatát amit meg osztott itt velünk....

- Végre valaki a földön jár,és el is merte másoknak mondani !

- Fokozottan igaza van,és felejtsétek el a "Kultúrák békés egymás mellett élését "vagyis a Liberális Multi Kultit.....!

- Ezek a Kultúrák sosem fértek meg egymás mellett a Történelemben,csak akkor ha az egyik a sajátját a másik kárára gyakorolta......!


- MENEKÜLJETEK A VEGYES HÁZASSÁGOKTÓL - KAPCSOLATOKTÓL...!!!

2016. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BlackSwan7 válasza:
62%
Persze először mindenki azt gondolja : "az én párom más mint a többi". De sajnos előbb utóbb beigazolódik, hogy ez nem így van! 1000-ből 1 ilyen kapcsolat működik.Lányok nagyon vigyázzatok! Kívánom, hogy tanuljatok más hibájából és ne a saját bőrötökön tapasztaljátok meg azokat a szörnyűségeket amiket én és még rengeteg nő átéltünk!
2016. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!