Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Egy fehér magyar embernek...

Egy fehér magyar embernek mekkora esélye van arra, hogy a cigány társadalom tagja legyen? Ha beházasodik egy cigány családba, akkor ő is "csávó" lesz, nempedig "gádzsó"? Vagy elég átvenni a szokásaikat és baráti kapcsolatokat ápolni velük?

Figyelt kérdés

2016. jún. 29. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha beházasodik, akkor már nem csávó lesz, hanem rom, azaz nem fiú, hanem házas férfiember. :)


Egyébként ha nem is sok, de van rá példa hogy az ember megtanulta a nyelvet, meg az illemszabályokat és egyéb szokásokat, és befogadták őt.


De voltak olyanok is, akik vándorcigányok között éltek, még be se nősültek, de befogadták őket. Egy ideig Puskin is cigánykaravánnal élt és vándorolt együtt.


Ha átveszed a szokásokat és jó kapcsolatban vagy, de nem nősülsz be, az csak fél megoldás. A cigányember nem magányos farkas, egy cigányembernek van cigány családja, rokonsága is :)

2016. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a cigányok nagyrésze nem követi a tradicionális cigány népszokásokat. Akik igen, náluk meg elképzelhetetlen, hogy egy magyarral házasodjanak.
2016. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is maximálisan az a tapasztalatom, hogy nem követik a cigány szokásokat. Tudom, 23 éves koromig egy kis faluban éltem, ahol 3200 főből 1500 cigány, sőt azóta már szerintem még többen.
2016. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Nemrég volt egy dokumentumfilm egy faluról, nem is nagyon kicsi, talán 1500 lakossal, ha jól emlékszem, ahol csak 2 nem cigány ember lakik. Az egyik a katolikus pap, a másikra azt mondták, hogy egy filozófus.


A pap rendes tagja a falunak, ő cipeli orvoshoz az embereket, mindenféle köröket szerveznek együtt, gyerekeknek, nőknek, együtt gazdálkodnak.


A beházasodás biztos egészen más, nem hiszem hogy egyáltalán hagynák beházasodni. DE lehet, hogy tévedek.

2016. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
semennyi mert igyis ugyis gadzsonak fogjak nezni nem lesz cigany soha ne vedd at mert ki nevetnek ciganylanyhoz ciganyfiu valo nem magyar engedd el ezt ciganylanyt meg se kornyekezheti egy magyar
2020. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!