Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amerikában járt magyarok!...

Amerikában járt magyarok! Szerintetek úgy általánosságban milyenek az amerikaiak? Tudtok pár dolgot írni? Ha kimegyek oda ateistaként és valami vallásos kérdésre azt válaszolom, hogy én nem hiszek Istenben akkor eshet valami bajom?

Figyelt kérdés
Valamint azt kérdezném még, hogy milyenek az amerikai magyarok? Igaz, hogy nagyon konzervatívok, lényegében olyan, mintha visszamentél volna a Horthy-korszakba és elég különösen értelmezik a magyarságot?

2016. aug. 21. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában van az államoknak egy csoportja, úgy hívják külföldi szóval hogy "Bible belt". Keress rá interneten, ha azok közül mész valamilyek államba, akkor semilyen körélmények között ne ismerd el hogy ateista vagy. Nem mindenki hülye persze, de a fundamentalista keresztények (akik még még az Európai keresztények szerint is zakkatnak) nagyon diszkriminatívak és gyülölködök az ateistákkal szemben.


Ha máshova mész akkor nincs baj, de ha egy tanácsot megfogadsz úgy globál ne beszélj politikáról és vallásról.

2016. aug. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igy van, politikat, vallast, fizetest nem hozunk szoba. Meg a legjobb haverjainkkal (akik amerikaiak) sem beszelunk a politikarol vagy a fizetesrol, mert itt nem szokas.


A vallas temaban mar lazabbak. Neha elmeselik, hogy vasarnap a templomban a pap milyen extra miset adott, mi meghallgatjuk, hummogunk, aztan temat valtunk. Tudjak hogy nem vagyunk vallasosak, sose eroszakoskodtak. Ez a nyugati parton tortent felvilagosult gondolkodasu emberekkel. Olyan allamokban ahol eros a vallasossag, messzire elkerulnem a temat!


"Horthy-korszakban" uristen honnan szeded ezt a marhasagot? Ez ilyen begyoposodott altalanositas, mint az, hogy az osszes ittlevo magyar 56os....


Ismerek vagy 40 magyart, annak kb. 10%a jott ki a 60/70es evekben, szoval NEM, nem vagyunk konzervativak!

2016. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valahonnan azt hallottam, hogy az Amerikában és Kanadában élő magyarok még mindig tartják maguk között, hogy ki nemes, ki báró és ki paraszt származású és eszerint is élnek. Akik már a kommunizmus alatt menekültek ki oda, azokat megvetik, kizárják mindenből és proliknak tartják. A modern magyarokról sincs jó véleményük. Horthy-t szeretik, meg az Osztrák-Magyar Monarchiát, én ezt hallottam.
2016. aug. 22. 20:15
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Ezt nem értem. Most akkor Horthyt szeretik, vagy az Osztrák-Magyar Monarchiát?


Mellesleg, mi baj van Horthy szeretetével? Horthy előbb utóbb felül lesz vizsgálva, sok tévhit van vele kapcsolatban.


Az amerikai magyarok legalább olyan különbözőek, mint a nagy-Magyarország volt. Mert vannak, akiknek az ősei még a monarchia alatt, vannak, akiké Trianon után, vannak, akik a II.vh előtt-alatt, vannak, akikéi a II.vh utáni időszakban, aztán van az 56-osok nagy csoportja, utána a disszidensek-családegyesítők, és legvégül a 89 utániak csoportja.


Ha ez még mindig nem volt elég, akkor az előbbi csoportokon belül külön vannak a kisebbségek, zsidók, cigányok és mások csoportja, és folytathatnánk tovább.


A mai csoportok klikkekből állnak, érdekek alapján. Nagyon érdekes. Van egy jelentős csoport, akik nyiltan magyarellenesek, itt a gyik-en is láttam belinkelt forrásokat tőlük.

2016. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
76%

Ahány az USA-ban járt emberrel eddig beszéltem-nem sok- mind azt mondta,hogy fenn hordják az orruk.

Fura,hogy különböző országokból származó emberek is mondták ezt és nem csak magyarok.

2016. okt. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!