Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van valaki akinek a padláson...

Van valaki akinek a padláson vagy falon porosodik a nagypapa régi citerája?

Figyelt kérdés
Sok olyan sztorit hallok, hogy a padláson van citera még a nagypapáé volt de fogalmuk sincs hogy kell rajta játszani. Én jó sok éve már, hogy citerázok, de mindíg összeszorul egy kicsit a szívem, amikor hallok egy ilyen hangszerről, ami csak porfogónak jó. Akiknél van ilyen a padlás rejtett zugaiban, nem érdekel titeket esetleg, hogy hogyan is lehetne használni? Vagy nem érdeklődtök iránta? Lehet, hogy csak én vagyok ilyen megszállott! :) mihez kezdetek vele? Mert egyes citerák amik 50-100 éve nem voltak használva, lehetnek nagyon jó hangszerek is, esetleg egyedi készítésűek, elhanyagolva. Vagy akiknél van ilyen, az ilyen családi örökségként tekint rá, vagy ja az is van de minek?! Mert aki teljesen feleslegesnek érzi és legszívesebben a tűzre rakná az még akar nekem is adhatná, mert felújítva lenne mire használni! Kinek mennyit jelent a citera a padláson?

2016. aug. 27. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont van egy "nagypapa citerája" valahol, de ránézésre nem értékes darab. Tehát nem egy népi motívumokkal díszített, szép egyedi citera. Én semmihez nem kezdek vele. A használatáról van fogalmam, mert még a 70-es, 80-as években a nagyapám gyakran elővette, és citerázott nekünk, néha én is pengettem, de komolyabban nem akartam foglalkozni vele.
2016. aug. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van vagy három itthon, bár nem a padláson. Nemcsak a nagyapámé voltak, hanem ő maga készítette őket.
2016. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Egy citera nem attól ertékes, hogy mennyi motívum van rajta, hanem a hangzás. Lehet nagyon értékes citera is attól, hogy nem a legsikeresebb. :)

2. Szia, meg tudnád mondani nekem esetleg, hogy hívták a nagypapádat? Hátha ismerős név! :)

2016. aug. 27. 21:10
 4/8 anonim válasza:
Drága nagypapám citeráját nemrég találtuk meg.:) Nem én találtam hanem az apukám aki szintén tanult rajta egy kicsit játszani. Én is szeretném majd továbbvinni a hagyományt meg is kérdeztünk egy zeneiskolát hogy mehetnék e citerát tanulni de sajnos erre a tanévre májusban volt a felvételi arról pedig lecsúsztunk.:/ Ezen a citerán még a régi húrok vannak rajta plussz hangolókulcs is kéne hozzá de oda nem adnám senkinek semmi pénzért ❤ Még a por ami rajta volt is vidéki :D
2016. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Istenem de jó ilyet hallani! Merre felé laksz, hol kerestetek zeneiskolát? Hátha tudok segíteni! :)
2016. aug. 30. 14:50
 6/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!:)

Budapesti vagyok és az Újbudai Népzeneiskolában próbálkoztunk beiratkozni:) Én úgy tudom hogy ez az egyetlen zeneiskola ahol citerát lehet tanulni. Mert vannak zeneiskolák minden kerületben kb de ott csak klasszikus zenét lehet tanulni "klasszikus" hangszereken. Ha tudsz segíteni vagy ha szeretnéd hogy meséljek még a hangszerről kérlek írj egy privát üzenetet:)

2016. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem a falamon van egy citera ami még a dédnagyapámé volt.
2017. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tudom hogy régebbi a kérdésed de azért leírom hogy nekünk is van egy citeránk a falon Édesanyámé aki versenyeket nyert vele fiatalkorában és még mindig tud rajta játszani. Igaz hogy mostanában inkább faldiszként használjuk de újabban elkezdett érdekelni így legalább egy kicsit szeretnék rajta megtanulni. Szerencsés helyzetben vagyok mert Anya még tud nekem segíteni a tanulásban.


30/N

2019. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!