Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Japán, koreai vagy tajvani...

Japán, koreai vagy tajvani kínai? Kifejtés lejjebb.

Figyelt kérdés

Valójában nyelvtanulás miatt kérdeznék, de nem az alábbi népek által beszélt nyelvekről, hanem hogy a népek tulajdonságairól. Még nem voltam egyik országban sem, és az alábbi szempontok szerint érdekelne, hogy melyik lenne számomra szimpatikusabb nép.

-mennyire hisznek a demokráciában

-mennyire fogékonyak a művészetekre

-mennyire lojálisak egymással

-környezetükre való odafigyelés

Mindhárom nyelv érdekel, csak nem tudom, hogy ha megtanulom valamelyiket, és talán elmegyek az adott országba, akkor csalódás lesz-e. Egy barátom, aki odavolt a kínaiakért, elment Kína különböző részeibe, de hatalmas csalódás érte. Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. okt. 19. 18:39
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
Japán.
2016. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz, de ami nem tetszik a japánoknál, hogy nem tudnak nemet mondani a feletteseiknek. Ez mennyire igaz valójában?
2016. okt. 19. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Nem minden ember egyforma ezekben az országokban sem.

Mondjuk Kínáról, Japánról tudnék mesélni. Egy kis részlet a kínai emberekről : sokáig lábelkötést csináltak a kislányoknak, hogy nyomorékan ne tudjanak megszökni az anyós házából és mert bicegve, mini lábfejjel tetszettek a kínai férfiaknak. Manapság is fiút akarnak legtöbben. A lányt falhoz vágják vagy kórházban hagyják. Nem hiába van lány hiány. Évenként kutyahús fesztivált rendeznek egyes tartományokban, ahol élve megfőzik a kutyát, megnyúzzák és kínozzák, mert így finomabb a húsa. A környezetvédelemre magasról tesznek a kínaiak. Rendetlen, szemetelő nép. Egy diktatúra, ahol még youtube sincs, minden cenzúrázva van. Több millió tibetit, ujgurt (testvérnépnek tartják a magyart) mészároltak eddig le, mert nem akartak kínaiak lenni. Rengeteg tibeti tekercs semmisült meg. Sok ujgur csak úgy kap munkát, ha kínai családba házasodik. Erőszakkal akarják asszimilálni a kisebbséget. A több ezeréves kultúrájuk is kamu. Azt is csak összelopkodták, leutánozták. Ma is jól értenek ehhez.

2016. okt. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Szóval nem csodálom, ha a barátod kedve elment a kínaiaktól. Nekem is. Egy kínai ismerősöm szülei haza küldték Kínába a lány gyereket, mert megszületett a 2. kisfiú. A lány így már teher. Neveljék csak a nagyszülők.

Japánnak is vannak furcsa dolgai. Pl. diáklányok használt bugyiját veszik a férfiak utcai AUTOMATÁBÓL szagolgatni. A fényképesért többet fizetnek. Az ország tiszta, rendezett, de bálna írtásból, víz szennyezésből élen járnak. Kína sem panaszkodhat. Ők még a bambuszt is leveszik a pandák elől.

2016. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondolom a Kínai Népköztársaságról beszélsz. De a tajvaniakkal is ez a helyzet?
2016. okt. 20. 19:13
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Te jó ég kérdező ezt a sok baromságot amit ez itt összehordott el ne hidd már! Én végig röhögtem miközben olvastam. Nem tudom ki ír ilyet, de soha nem járt még Kínában az is biztos.
2016. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit mindhárom országról el lehet mondani, hogy nagyon erősen él náluk a konfucionizmus. Tisztelik az idősebbeket, a feletteseiket, és egy házasság két család egyesítésével egyenlő. Vannak szerelmi házasságok is, természetesen a japánok, a koreaik vagy a tajvaniak sem érzéketlenek.

Mindhárom országban egy átlagos család áll egy dolgozó apából, egy otthonlevő gyereket nevelő anyából, és természetesen gyerekekből. Nagyon ritka, hogy ha az anyuka is dolgozik, bár már egyre többen építenek először karriert, utána alapítanak családot. Valamilyen szinten átveszik a nyugati szokásokat.

És most itt jön a szokásos sablonos szöveg: nem minden ember egyforma egyik országban sem. A szempontok amiket felsoroltál nem mindenkire igazak.

Én például koreait tanulnék először és kiköltöznék, mert egyelőre koreai ismerőseim vannak. Utána megtanulnám a japán és a kínait is, mert egyszerre érdekel mindhárom ország nyelve, kultúrája, egyszóval mindene.

Nem beszélve a nyelvek nehézségeiről, európai embernek nagyon nehéz megtanulni a három nyelv valamelyikét, de nem lehetetlen.

Véleményem szerint a koreai írás a legkönnyebb, mert abc szerint vannak a hangok, viszont a nyelvtanban már vannak nehézségek. A japánban négyféle írásmód van, és a nyelvtan sem tartozik a legkönnyebbek közé, ha a japán választod, akkor először az írásra és az olvasásra feküdj rá, majd aztán a nyelvtanra. A kínai nyelvtana viszont nagyon egyszerű, a nehézséget inkább az írás és az olvasás jelenti. Bár egy átlagos kínai kb. 2000 jelet ismer, elsőre ijesztő lehet ez a szám, és könnyen elmehet az ember kedve a kínai nyelvtanulástól.

Akármelyik nyelvet választod, ajánlom a filmek, sorozatok nézését, mert hozzászokik a füled a beszédhez.

2016. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!