Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki tud bővebb infókat? Lent

Valaki tud bővebb infókat? Lent

Figyelt kérdés
A karcagi táncokra, népzenére lennék kíváncsi, mivel hogy nem találtam róla csak 2 videót az egyik a békéscsabai szólótánc fesztivál, a másik pedig a Karakas táncegyüttes koreográfiája! Ha valaki tud még küldeni táncokat, népzenét, szokásokat, vagy valamilyen bővebb információt azért nagyon hálás leszek!

2017. febr. 12. 08:42
 1/2 anonim válasza:

Régen Karcagon jártam suliba, és rendesen néptáncolni kellett, volt gála is, meg minden. Ha a keresőbe beírom pl., hogy karcag néptánc, ott kidob pár néptáncgálás videót, és azok közt van olyan is, amin nagyobb gyerekek táncolnak :) Amúgy kérdés alatt kért/kértél szokásokat is... Mindig van birkafőző :D Más helyi szokást sajnos nem nagyon tudok. Esetleg annyi, h gyakran van disznótor (legalábbis az én rokonságomban).

És HA jól tudom, arrafelé van ez a betyáros dolog is. Vagyis arrafelé is van ilyen.


[link]


Ezen a linken ilyesmikről van bőséges leírás.

Mást nem igazán találtam. Csak leírásokat úgy egységesen az alföldi táncokról.


[link]

2017. febr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ilyenekre gondoltam. Én úgy karcagi táncokra gondoltam mint pl kalocsai tehát mint tájegység! Hagyományoknál pedig a régiekre! De azért köszi :D
2017. febr. 27. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!