Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Régi magyar családneveknél...

Régi magyar családneveknél létezett a tudatos "szépírói névadás". Ez mit jelent? Nem részletezi a helyesírási szótár, máshol pedig nem találom interneten sem.

Figyelt kérdés
(Pedig engem érdekelne ez a fajta név-kitalálás, esetleg a nevek eredeti külalakja, a szépírás...)

2017. febr. 27. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem hallottam. Írhatnál egy példát rá!
2017. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyen neveknek ezeket a példákat hozza a szótár: Maszlaczky, Keöcherepy, Baradlay
2017. febr. 28. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek a nevek nemesi névnek hangzanak. Azokat a birtokuk, vagy annak a helységnek a neve után képezték, ahol a birtok volt, vagy ahol éltek.

Az Értelmező szótár szerint a szépírás iskolai fogalom. Szépíró pedig olyan író, aki szépirodalmat ír.

Ez alapján arra tippelek, hogy ezek nem valódi nevek, hanem egy író találta ki őket. Ahogy vannak keresztnevek is ilyenek.

Próbáld meg úgy keresni, hogy írók által kitalált nevek. Talán előbbre jutsz.

2017. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem is gondoltam rá, hogy a szépíró szépirodalmat ír, azt hittem szépen (régies szép folyóírással) ír.
2017. márc. 1. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!