Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ti mit gondoltok a muszlimokról?

Ti mit gondoltok a muszlimokról?

Figyelt kérdés
Engem egy ideje nagyon elkezdtek érdekelni a kendöt viselö hölgyek, kutakottam egyet a szokásaikban/vallásukban.. teljesen össze keverik öket az "iszlamistákkal" 2 külön dolog.. éz még is mindenki elítéli öket! Nagyon vendéglátóak ès rendesek! Nektek mi a vèlemènyetek?

2017. máj. 8. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Amit általában a vallásosakról: Együgyű, maradi népség.
2017. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Éltem és dolgoztam köztük 3 éven keresztül. Hát nem a legokosabb, legképzettebb és legszorgalmasabbak az biztos.

Nekik első a vallásuk, mindent ennek rendelnek alá. De egyben képmutatóak is, ha nem látja őket más muszlim sok közülük iszik alkoholt, ha látják őket akkor meg képesek bárhol (étterem) elmenni imádkozni.

Szerintem ha nem lennének ennyire agymosottak a vallással akkor sokkal jobb fejek lennének. De az a gáz hogy ők még büszkék is rá hogy ennyire IQ lightok hogy egy teljesen elmaradott és dogmákkal teli vallás a mindenük.

2017. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Google statisztikák szerint a muszlim országokban sokkal erősebb a homofóbia, szexizmus és tanulatlanság, szóval nem tudom, számomra nem ez a legszimpatikusabb kultúra/vallás. (Bár ha van megbízhatóbb statisztikád, szívesen fogadom.)

És igen, tényleg nem kell összekeverni az átlag muszlim népességet a szélsőségesekkel, de azért az is elmond róluk ezt-azt, hogy eddig képtelenek voltak kiirtani maguk közül a szélsőségeseket, míg a többi vallásnak nagy általánosságban sikerült.

2017. máj. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Ez így nagyon tág kérdés. Mintha azt kérdeznéd, mi a véleményünk a dél-amerikaiakról. Van ilyen is, olyan is. Milyen szempontból?
2017. máj. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlám nemcsak vallás, hanem civilizáció is, ami aprólékosan szabályozza az életüket.
2017. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Ez eleg tag kerdes. Azt se lehetne megkerdezni, hogy "mit gondolsz a magyarokrol?", mert aki pl. csak az angliai mosogatokat latja, az kb. azt fogja gondolni, hogy "na egy ujabb gettosodo kelet-europai nepseg, nulla kulturaval barmilyen teren is", mig aki mondjuk csak egy egyetemi kornyezetben latott eddig magyarokat, az meg lehet azt mondana, hogy "na, ezek az eddig latott legtobb nyelven beszelo, legokosabb emberek". Vagy barmilyen mas szituacio. En pl. eletemben nem talalkoztam ezekkel a tipikus nyugat-euban atlag kuli munkat vegzo muszlimokkal, ellenben eltem muszlim orszagban, ahol mind kedves, intelligens, segitokesz emberekkel talalkoztam, amiben nagyban benne van a vallas hatasa is ("kotelezo" segiteni, illetve muvelni magadat minden teren pl.), tehat az en velemenyem pl. ez lesz, mert en ezt tapasztaltam. Az meg mar megint mas tema, hogy muszlimok mit gondolnak az egyik valaszban emlitett emberekrol. Szigoruan nezve ok nem is szamitanak muszlimoknak, csak szegyent hoznak a tobbiekre, akik tenyleg azok. A szelsosegeseket meg felesleges behozni, mert o aldozataiknak a nagy resze szinten muszlim tehat az egy teljesen politikai/vallasi/stb. zsakutca sajnos.
2017. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó, hogy kötelező képezni magukat? Ennek az összes statisztika ellent mond, a muszlim országokban a legalacsonyabb ez a mutató. A nők pl alapból nem is járhatnak felsőoktatásba sok helyen.

A probléma alapvetően az hogy egy vallás irányítja az életük. És 2017-et írunk.

2017. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne azt nezd, hogy nehany ember mit csinal, hanem azt hogy mi van leirva, eloirva. Pl. sehol sincs leirva az sem, hogy a el kene fednie barkinek is az arcat barmilyen fekete lepellel, megis kenyszeritik ra a noket sok helyen. Csak sajnos a mediaban az a mervado, hogy egy x patriarchalis tarsadalom mit csinal, es ezert azt hiszik sokan, hogy ez a kotelezo, ez a szamukra eloirt dolog, holott a legtobb ilyen dolog csak szimpla politikai elnyomasbol jott peldaul.
2017. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves "Digo" a vallásban nem az számit hogy melyik évet írjuk, hanem hogy mindig és mindenhol annak a legtöbbet tegyük. Mert most 1950-ben pl ugyanezt csinálták mert akkor is ez volt leírva a vallásukban, így tehát nem számít hogy 2017 van, mert az a vallás nem változott!! Sokatoknak igaza van, sokan kepmutatóak, és mégis muszlimnak mondják magukat, de majd Isten elöt fognak elszámolni.
2017. máj. 9. 16:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Megtűrik maguk közt a szélsőségeseket és a muszlim országokban élők agymosottak és tanulatlanok.

Pl Libanonban(vagy egy másik Izraellel szomszédos országban, ez most mindegy) annyit tudnak Izraelről hogy szomszédos ország és régen háborúztak vele. Ehhez jön néha egy-egy szélsőséges hitszónok aki további "tudással" bővíti csekély ismereteiket.

2017. máj. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!