Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szegény családból származó...

Szegény családból származó fiatalok miért nem járnak egyetemre? A csóróknak miért nincs esélyük a továbbtanulásra? Hosszú lesz de szerintem..

Figyelt kérdés

Szóval tegnapi nap folyamán meghívott egyik egyetemista haverom egy egyetemi klubba tartott pókerre.Külön mentünk mivel én munkából mentem.Mivel járok másfelé is pókerezni így megszoktam h vannak nagyarcok.Pókereztem már együtt Vb-t Eb-t nemzetközi kupákat megjárt volt focistával jólmenő vállalkozókkal a Hell energiaital"kitalálójával"stb.Szóval gondoltam h nem lesz egyszerű a dolog.Mint ahogy azt is h én leszek az egyetlen aki nem jár oda arra az egyetemre.Megérkeztem a klubb elé.....Mercik bömbik terepjárók sportkocsik cabriók.Rendesen én éreztem magam szégyenbe h hová is jövök.Bennt a teremben 18-26év közötti arcok tele arannyal.Leültünk az asztalhoz ahol mindenki egységesen kitette a 3 100ezren felüli mobilját ill. a náluk kötegekben lévő 20ezreseket.Kezdődöttt a játék ami közbe akadtak alkalmi spanok is akiktől megtudtam h ha legközelebb is u.ez a 3 mobil van az illetőknél akkor ők köcsögök és ki vannak nézve.Az idő előrehaladtával megtudtam h én vagyok a teremben az egyetlen akinek nincs sem saját lakása sem nyaralója....de a még csak a kocsim sem fiatalabb 5 évesnél.Ezeket a lakás nyaralós dolgokat úgy tudtam meg h nem is kérdeztem senkitől ők úgy kiabalgattak át egymásnak persze h az egész klubb hallja.Átlagban 70-80ezret játszottak el a srácok+pocsolták a pultnál az 1550Ft-os viszkit.Persze megtudtam azt is h itt nem az a lényeg h minél kevesebb pénzből minél többet nyerj..nem ha ez így van akkor szintén köcsög vagy...itt az a lényeg h a többiek lássák h van pénzed és h minél többet költs.Kb.hajnal 2-kor jöttem el.Kiderült ismerem az osztót az öccse ide jár és megkérte h vigyen már engem haza.El is indultunk de mielőtt kimentünk volna a srác bocsánatot kért h ilyen szarral fog haza vinni de az A6-os amit kapott neki nem jött be...de tudja ajánlani nekem mert jó autó csak neki valamiért nem fexik....és most várja az új Land Rover terepjáróját szóval ne haragudjak h hazavisz ezzel a szarral.....nos az a szar egy 4 éves BÖmbi volt....útközbe beugrottunk a kolisokhoz akik a srác szerint.."beugrunk még a csórókhoz mert van egy kis saruk felém"bementünk a csórókhoz 4ágyas szobák 4 laptoppal aranakkal 2 számítógéppel.Én naiv gondoltam h jönnek majd a kicsit kopottabb ruházatú egyzserűbb emberkék de ez sem így lett...sőt az egyik srácról kiderült h neki 3 lakása is van a városban(amúggy 200kilométerre lakik)de a koli jobban bejön neki alakásai meg jók arra h oda vigye a csajokat.Mikor kiértünk a koli elé rágyújtottam szétnéztem a parkolóba....nos ha van valakinek kedve fogadni velem akkor annyit felajánlok h ahány 10évnél idősebb kocsit lát én annyiszor adok neki 1000Ft-ot viszon én ahány 5évnél fiatalabbat látok annyiszor csak 500Ft-ot kérek...és nem arulok el titkot azzal h nagyon jól jönnék ki a buliból.

Szóval így a hosszú sztori után kérdezném h miért van az h csak gazdagok járnak ma egyetemekre????És ezek az emberek sírtak 2 éve h nem akarnak tandíjat fizetni de egy éjszaka elb.asznak 100ezer ft-okat.Annak aki mély szegénységben élő családba született már nincs is esélye tanulni?????


2010. máj. 18. 17:36
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Ja és még a dologhoz hozzátenném h van több egyetemista haverom is akik szintén nem csórók...Konkrétan egy szegény egyetemistát sem ismerek..de azok a haverjaim akik oda járnak évek óta ők sem egyet sem.És ez a szomorú számomra.h ha valaki szegény családba születik még a tanulás esélyét is elveszik tőle.
2010. máj. 18. 17:44
 2/42 anonim ***** válasza:
68%

Én szegényebb családból vagyok és mégis egyetemre járok.

Megkérdezhetem hogy ezt melyik városban tapasztaltad?

2010. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
74%

Akkor légy olyan kedves és írd meg, hogy melyik intézmény hallgatóival buliztál együtt?

Ugyanis én is főiskolára járok, és ugyan azt sem mondom, hogy rosszul élünk, -mert valóban hál' Istennek megvan mindene a családunknak, ami kell (ne luxuscikkekben gondolkodj)-, de azért nem vet fel minket a pénz, nincs audi a6, nincs aranyfuksz, sőt, még laptop sincs :P

És ugyanez jellemző az évfolyamtársaimra is. Sőt, van egy lány, aki napi 2x80 km-t utazik, mert olcsóbb a bérlet, mintha koliban lakna, mert a családja elég szegény, a szülei munkanélküliek, és ami van kis pénzük, az is a nyári gyümölcsszezonban van (van gyümölcsösük).

Szóval én nem azt látom jellemzőnek, amit írsz, és ne haragudj, de nekem erősen kamu- szagú a dolog....

2010. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
Szia. Privátba eltudnád küldeni hogy ez melyik egyetem?
2010. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
68%

engem is érdekelne, h ez melyik egyetem, ugyanis én államilag támogatott képzésen vagyok, és a tanulmányaimat, utiköltségemet, kaját, könyveket, szállást, és még a bulizást is pusztán diákhitelből és tanulmányi ösztöndíjból fizetem, amit még a legcsóróbb is igényelhet...ugyanis én is olyan csóró vagyok, hogy nem tudnak a szüleim segíteni, és körülöttem, a csoporttársaim nagy része is kb állandóan pénzhiányban küszködik, volt már, h hatan dobtuk össze a pénzt egyetlen doboz cigire...


20/L

2010. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
68%

Biztos van ilyen is, de rendkívül alacsony előfordulással.

Egyébként engem is érdekelne, hogy melyik ez a suli :)

Mellesleg, aki "szegény" az is járhat egyetemre, csak jó tanulónak kell lenni már az elején!

2010. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az a nagy helyzet, hogy aki szegény egyetemista az nem jár pókerozni a gazdag, mercis fiúkkal, hanem mondjuk megiszik pár sört a helyi kocsmában.

Való igaz, hogy akik tényleg nagyon szegény családból származnak nem járnak egyetemre, mert a szülőket kell támogatni, hogy egyátalán legyen kaja, melegvíz, stb.

(bár hallottam már szorgalmas, tehetséges, elszánt, de nagyon szegény egyetemistáról is)

Az átlag családok gyerekei azért el tudnak menni egyetemre. Járnak busszal, vagy vonattal, laknak koleszban, 20ezeres mobiljuk van. De szerintem a legtöbb egyetemista a középosztályból kerül ki. Én is.:)

Persze vannak ilyenek is biztos, akikről te írtál, bár én még elég kevés ilyennel találkoztam, én sem mozgom pókeres körökben.:D

De ha belegondolsz miért nem járnának ők is egyetemre, pénzre gondjuk nincs, legalább meglesz a diploma.

2010. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
68%
Én is államin tanulok, nálunk ciki ha valakit csak ktg térítésesre vesznek fel.Igaz albérletben vagyok, de mellette melózom is.
2010. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Ez a dolog ez nem kamu azért is írtm ilyen hosszan h próbáljam éreztetni a dolgokat.Maradjunk annyiban h a város egy nagyváros 100ezer feletti lakossal dunától keletre.Szóval ha jól tudom akkor 3 lehetőség van.Ha környékbeli és érdekli a dolog a fogadásom komolyan fennt áll.Menjünk ki számolgassunk a parkolóban akár hajnalba.És ott tuti h csak kolisok kocsija lehet mivel más nem állhat be max csak ha egyetemista és akkor is csak h felmutatja a diákot.

A válaszadóktól meg csak annyit kérdeznék h ok nem mindenki annyira gazdag de full csóró akkor sincs.Ilyen meg h ismerek egy szegényt aki...én is ismertem egy srácot egyetemistát mindenki azt hitte h szegény mert kajára sajnálta magától a pénzt ha bulizni ment is vitt otthonról hp-t soha nem kért semmit.A azt hittük h szegény és azért nem szóval kéregettük neki is mi de úgy haverilag jó szívvel.Aztán véletlenül 3 év után kiderült h kelet Mo-legnagyobb kamionos cége 50%-ban az övék.Csak annyira sz.arrágó sóher a gyerek h ennyire nem ad magára.

Ezt csak arra értettem h ez az i

2010. máj. 18. 18:14
 10/42 anonim ***** válasza:
44%
amúgy a cím alapján rögtön az ugrott be,hogy unokatesóm is nyavalygott,hogy neki nincs pénze egyetemre menni...hát mert lusta azért.csessze meg, nekünk sincs semmi mégis melózok,levelezőn tanulok oszt csá...és államin
2010. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!