Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan lehetne jobban énekelni?

Hogyan lehetne jobban énekelni?

Figyelt kérdés
Néptánccsopotunk hang szempontjából gyenge. Nincs köztünk olyan akinek valamennyire is tiszta hangja van, de akadnak olyanok akiknek hallgatható (többség ez). Mivel élő zenekarral évente 4-szer tudunk összejönni így a muzsika felvételről megy többségben. Ha a zenén van ének akkor túl énekeljük a felvételt de úgy van alattunk tiszta hang és így jó, de ha élő zenével csináljuk akármennyire "ordítunk" semmi nem hallatszódik le a színpadról. Mivel lehet segíteni ezen?

2017. jún. 25. 20:47
 1/6 anonim válasza:

Ha akusztikai problémáról van szó, azt csak porttal vagy erősebb torokkal lehet megoldani.

Ha viszont az énekhanggal van probléma, akkor csak a gyakorlást és a fellépés előtti beéneklést tudom ajánlani.

Sajnos tudtommal nincs erre külön praktika.

2017. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából mindkettővel van gond! Köszi
2017. jún. 28. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy kb 6 perces karikázónk, és minden fellépés előtt elénekeljük jó párszor, meg alapból nagyon sokat éneklünk, csujogatunk ( már aki mer) én például így tanultam meg, 2-3 éve borzasztó volt azt mondtam soha most meg én lettem a nagyhangú, de rengeteget gyakoroltam itthon is,próbán is mindenhol :)
2017. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is rengeteget gyakorlok, ha nincs itthon senki akkor próbálom a csujogatásokat is. Aztán egyszer hátha lesz valami eredménye ;)

Köszi a válaszod!

2017. jún. 29. 19:30
 5/6 anonim válasza:
Lehet, hogy egy kicsit későn írok, de én is csak a gyakorlást tudom ajánlani. Az is fontos, hogy tánc közben is énekeljetek (próbán is), mert ha nem szoktok hozzá, hogy nagyobb erőfeszítést igényel tánc közben énekelni, hamar ki fogtok fáradni fellépés közben is.
2017. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen, ezt én személy szerint tapasztaltam...

Köszi

2017. aug. 8. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!