Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen hasonlóságok és különbs...

Milyen hasonlóságok és különbségek vannak a magyar és a szláv kultúrában?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, olvasom, hogy a szláv országok állnak legközelebb Magyarországhoz kulturálisan.


Ebből én csak annyit tapasztaltam, hogy jártam már Szlovákiában és valóban nagyon hasonló (persze a nyelvből szinte egy kukkot sem értek), illetve kicsit tudok oroszul, és Oroszország is valamivel hasonlóbbnak tűnik, mint mondjuk Németország vagy Anglia.



2017. aug. 11. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Erről köteteket lehet írni.

[link]

Nyelvi szempontok

[link]

2017. aug. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A szlovákok 1920-ig Magyarország részei voltak, tehát a korábbi kultúrájuk valójában magyar kultúra.
2017. aug. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez így ebben a formában nem igaz. Attól még, hogy a szlovákok, illetve a közös etnikai tudat kialakulása előtt a felvidéki szlávok nem voltak államalkotó nemzetek, attól még volt kultúrájuk. Ahogy van a ruszinoknak is és a kurdoknak is. Vagy a lappoknak sem volt sosem országuk, de kultúrájuk igen. A Isztriai-félszigeten élő, latin ajkú isztrorománok kultúrája sem horvát kultúra. Vegyük már külön a nyelvet, a kultúrát és az államiságot.

A mai szlovákság ősei részben a Nagymorva Birodalom összeomlásából itt maradt szlávok (ők vannak a legkevesebben), részben cseh, morva és lengyel bevándorlók leszármazottai. Természetesen mind a nagymorva-szlávok, mind a csehek, morvák és lengyelek rendelkeztek kultúrával, amit hoztak is magukkal. Ettől függetlenül természetesen nagyon komoly magyar behatás érte a felvidéki szlávokat, a későbbi, mai szlovákokat. Ugyanakkor a magyarokra is tett hatást a szlovákság, főleg északon és Békés megyében vannak szlovák eredetű szokások a magyarság körében, ez persze nem meglepő. Ahogy az sem, hogy a szlovákság sokkal többet vett át tőlünk, mint fordítva, hiszen mi voltunk az uralkodó nép és az uralkodó kultúra. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy bármekkora is a gyűlölködés, a szlováknál hasonlóbb mentalitású és életvitelű népet még nem láttam a magyarhoz :-)

2017. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!