Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Aki szívesen tanulna meg...

Aki szívesen tanulna meg néptáncolni, de valamiért nem teszi, mert nem teheti esetleg. Mennyi ilyen ember van?

Figyelt kérdés

Pl. Elmenne táncolni, csak nem tudja hova. Vagy tud tánccsoportot, de nem mer csak úgy odamenni közéjük, mint ahogy én is tettem, és bekéredszkedni a profik közé. Vagy mert nem koreográfiákat, hanem simán táncot tanulna táncházakhoz. Vagy egyszerűen nem akarna egyedül menni, egyedül tanulni, mert kényelmesebb ha van egy párod, akivel mindig gyakorolhatsz.


Sok ilyen ember van, vagy kevés?


Mellesleg, van a környékemen? Pest vagy Heves megye. :D Ha igen, írhat nekem is, de alapvetően csak az ilyen emberek mennyiségére vagyok kíváncsi bárhol a világban.


Vagy van aki azért nem megy, mert rossz tapasztalata van? Kiközösítették, ilyesmi.



2017. aug. 24. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen jártam volna, de a férjem nem akart. Egyedül nincs kedvem. Itt hozzánk közel lett is volna lehetőség rá.
2017. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En szivesen csinalnam, csak marhara szorongok, ha masok elott kell megmozdulni, mert felek, hogy tok bena vagyok. Nagy mumus volt a tesi ora is mindig. Panikroham lett a vege szinte az osszesnek. Raadasul tenyleg kegyetlen bena vagyok, semmi mozgaskoordinaciom. Pedig ugy tetszenek a tancok, meg jo lenne valamit sportolni, csak kegyetlen balfek vagyok.
2017. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Több aggályom is volt vele kapcsolatban (habár magát a néptáncot mint hagyományőrzést kedvelem), elsősorban a testi alkalmatlanság, a feszültség maga a félem hogy mások előtt kell táncolnom (és ezt még tetézte hogy én egy nagyon is kinézett gyerek voltam minden évfolyamban!) másodsorban peddig nem volt megfelelő az oktatás, megtanultak pár táncot, majd évről évre azt adta elő a csoport.
2017. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sok ilyen ember van.


PL. a helyi magyar házban, amikor valami bemutató van, és 4-5 pár néptáncol, én látom, hogy sokaknak, fiatalnak, öregnek mozog a lába, ahogy ül.


Aztán, amikor hívnak mindenkit, hogy jöjjön, álljon be, akkor megmerevednek, behúzzák a nyakukat és nem állnak föl, hogy beálljanak táncolni.


És akkor jobb a helyzet, amikor van ey pocakos férfi-kövér nő pár, akkor van, aki mégis beáll.

2017. aug. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én nagyon szívesen néptáncolnék. Annyira szép és imádom nézni. De sajnos időm sem engedi,és ezen gondolkodtam is h vajon hogyan mennék oda,a profik közé? Vagy akik már évek óta benne vannak? Az alapoktól kellene kezdeni,de nem hiszem h indítanak kezdő csoportokat
2017. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én akartam menni néptáncolni, mert tetszik meg minden. Mi tartott vissza? Nos megelőzött egy a falumbéli lány, akivel se vele, se a családjával nem vagyok jóban. Érthető legyen: bárhol megjelennek, ott csak azok lehetnek, amit ők akarnak, mindenki mást szószerint próbálnak kitúrni. Utóbbit el is játszotta a család, mikor a többi helyi falumból való gyereket kitúrták, hogy csak az ő unokái szerepelhessenek (nem a mi falunkban, hanem az egyik szomszédosban van a néptánc együttes).
2017. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdés, de egy próbát megér. :) Én néptáncolok egy együttesben, de már régóta fontolgatom, hogy szívesen váltanék, kipróbálnék egy másik csoportot, de eddig nem tettem, mert kicsit félek egyedül új közösségbe menni.
2017. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdés, de egy próbát megér. :) Én néptáncolok egy együttesben, de már régóta fontolgatom, hogy szívesen váltanék, kipróbálnék egy másik csoportot, de eddig nem tettem, mert kicsit félek egyedül új közösségbe menni. Ha valaki tudna ajánlani egy jó helyet, ahol örömmel fogadnak, azt megköszönném! :)
2017. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!