Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Néptáncos lányok! Az gáz, ha...

Néptáncos lányok! Az gáz, ha egy prímás nem tud táncolni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk nem táncházat tartani megyek egy helyre, hanem csak zenét hallgatni. S vannak szimpatikus lányok, de sajnos nem tudom felkérni őket és a táncolás lehetőségét is el kell utasítsam, mert még egy forgatást sem tudok megcsinálni...

Húszas éveimben járok és nagyon sokat szégyenkezek emiatt...

Mennyire tüntet fel ez engem negatív színben? Mennyit veszítek így, ha mondjuk szimpatikus lennék valakinek?

Köszönöm a válaszokat! :)



2017. szept. 22. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha szimpatikus lennél valakinek, egy néptáncos lány nem fog felkérni, az nem az ő dolga. Szóval ha csak zenét akarsz hallgatni, akkor ebben nem fognak megakadályozni

2. Táncháztól függ. ;) például eg ymoldvai táncházban sokszor van tanítás, és az egyszerű de ott a körtáncok miatt nem is muszáj lányokat felkérni.

3. Rengteg helyen van esti tánctanítás (folkrádió oldala) , ahol sztem 2 táncóra alatt egy alap mezőségit meg lehet tanulni ;)

2017. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
neked a zenét kell szolgáltatni, nem gáz ha visszautasítod a táncot. biztos vagyok benne hogy régen is voltak hasonló helyzetben. igen, kicsit kihagyott lehetőség úgymond de amit vesztesz vele, beleadod a muzsikába remélhetőleg :)
2018. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én nekem is van egy ilyen hasonló kérdésem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nepszoka..


de 1es is mondta: moldvaiban körtáncoknál nem kell felkérjél senkit (én is idén hegedűsként beálltam, a legtöbbet könnyen megtanulod, viszont a párostáncnál is próbálkoztam; nekem is kicsit gáz volt, de többen voltunk olyan fiúk, akik nem tudták, és a lányok segítettek is)

de amúgy a fiúnak kell felkérnie a lányt (a problémát lásd a kérdésemnél)

és meg lehet tanulni még táncolni

2020. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!