Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kívánnak az emberek...

Miért kívánnak az emberek mindenkinek, vagy spéci szingli embereknek is boldog valentinnapot? Csak én vagyok eltévedve, vagy tényleg nem erről szól a valentin?

Figyelt kérdés
Tudtommal ez olyan ünnep, amit szerelmespárok tartanak meg egymást közt, mi értelme annak, ha valaki közösségi oldalakon mindenkinek ilyen kívánságot küld(tudtommal sokhelyen nem igaz, hogy az emberek 90% boldog párkapcsolatban éljen), vagy bármelyik ismerősének bodog valentinnapot kíván? Te tapsztaltál ilyent, vagy csak az én környezetemben van?

2018. febr. 14. 13:56
 1/8 A kérdező kommentje:
boldog*
2018. febr. 14. 13:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert sok ember elvan varázsolva, álomvilágba él. Azt hiszi, ha ő rebdes a boldogságtól, szerelmes, akkor mindenki így érez, még a haldoklók is.
2018. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Mert a Valentin nap egy ősi magyar ünnep, pont olyan, mint a Halloween. A legtöbb fogyasztó, meg mindent beszop kapásból, anélkül, hogy előbb gondolkodna. Azt hiszik, hogy a szeretetről/szerelemről szól. Nem, a pénzről szól. A jókívánságokkal pedig magát igazolja, hogy ő mennyire jó fej.
2018. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Most őszintén, miért baj az, ha van egy nap, amikor az emberek pozitív üzeneteket posztolgatnak? Én ennek sokkal jobban örülök, mint a politikának, baleseteknek, rákos kisgyerekek képeinek, stb.
2018. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 4 Én nem mondtam, hogy baj és azt sem, hogy csak posztokról van szó. Csak nem látom értelmét annak, amikor olyanvalakinek is kívánják, akiről tudják, hogy szingli.


Nem panaszkodásképpen írtam, csak érdekelt, hogy hogy van ez, mert úgy tudtam, hogy ez egy olyan ünnep, amit csak szerelmes párok ünnepelnek, nem "mindenki". Sajnálom, ha neked ebből az jött le, hogy baj, sima kérdés volt, ha nem tudsz rá válaszolni személyeskedés nélkül, hát ez van....

2018. febr. 14. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a szerelemről szól. Amerikában pl a gyerekek a szüleiknek, nagyszülőknek is adnak valami apróságot. A szingliknek a névtelen hódolóik, aki pl lehet szimplán egy figyelmes kolléga. Persze szerelmesek közt a szerelemről szól, más kapcsolatban meg a szeretetről.
2018. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Többen vannak ma átqrva, mint amennyit Orbánék átb.sznak a plakátjaikkal.
2018. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 15. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!