Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Meg lehet tanulni kovácsolni?

Meg lehet tanulni kovácsolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Teljesen laikus vagyok a témában , de biztos vagyok , hogy szeretnék készíteni egy damaszkolt kardot , olyat ,mint amilyen a trónok harcában Arya-nak volt. Mik kellenek ehhez , hogyan kezdjek bele , minden tanácsot elfogadok , és teljesen lelkesen állok hozzá az összes válaszhoz. Segítségeteket előre is köszönöm.

2018. márc. 15. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmesz tanulni egy kovacs melle, ugy 15-20 evre es menni fog.
2018. márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg lehet tanulni kovácsolni, de nem a damasztolt karddal kell kezdeni.

Az jóval kélsőbb jöhet...

2018. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ,ment mindkettőtöknek a pacsi , esetleg tudtok embert aki kovácsmester és meg lehet nála tanulni?
2018. márc. 17. 21:42
 4/7 anonim válasza:
Ha teljesen laikus vagy először próbálj meg beszerezni régi vasipari tankönyvet és az alapdolgokat a fémmegmunkálásról elolvasni,valamint az alapszerszámok használatát elsajátítani.A kovácsolás csak a filmekben látszik egyszerűnek, főleg egy kard elkészítése kezdve az alapanyagon,a megmunkáláson és a hőkezelésen át a csiszolásig egyike a legnehezebbeknek.Damaszkolt pengéről pedig amíg a kovács alapműveletek nem mennek jól beleértve a tűzi hegesztést is,addig felesleges beszélni,először egyszerűbb munkákat kell csinálni.Ha még soha nem foglalkoztál fémmegmunkálással, akkor legalább valami elméleti ismereted legyen róla , egy gyakorló kovácsnál a műveleteket úgyis megtanulod,de nem árt ha tisztában vagy pl. a szerszámokkal.Ha van lehetőséged egy saját kis műhelyt kialakítani az a legjobb , és mellette találsz a környéken egy működő kovácsot aki esetleg hajlandó tanítani.
2018. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az előző válaszoló vagyok : Ki tudod próbálni egy kis f a sz é n tüzet raksz , akár egy biciklipumpával tudod fújtatni, fogsz egy kétszázas szöget világossárga színig izzítod megfogod egy vízpumpafogóval és akár egy kisebb síndarabon egy nyolcvan dekás kalapáccsal megpróbálod nyújtani, hegyezni , ellapítani , hajlítani csak hogy tapasztald hogyan viselkedik az anyag melegen.
2018. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Még egy nagyon fontos dolog: kovácsolni, csiszolni CSAK védőszemüvegben ! Egyrészt a lepattogó izzó revétől,másrészt a tűz hősugárzásától védi a szemedet.Sok öreg kovácsnak, öntőmunkásnak a sugárzó hőtől romlott el a szeme.
2018. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem mostanában fogsz eljuttni a damaszkolt kardig. Baromi nehéz dologról ábrándozol, mivel nincs valami sok fegyverkovács itthon, neked meg az kell. Más dolog egy kovácsoltkapu és más már csak egy kés kovácsolása is. Itt jön a nehéz dolog: találni valakit, aki megtanítja neked a mesterséget. Én is ezzel szívok, hogy nem találtam senki se a környékemen, aki tanítana, így egyenlőre felhagytam a fegyverkovácsolással kapcsolatos álmommal.
2018. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!