Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Közelgő Halloween alkalmával...

Közelgő Halloween alkalmával már éghetnek este a töklámpások?

Figyelt kérdés
még 3 nap, de este már gyújthatom, vagy csak 31-én? kösziii
2008. okt. 29. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Magyarországon még nem divat a halloween, így nincs neki népszokása, szóval szerintem nyugodtan égetheted ha úgy gondolod.
2008. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Én most faragtam ki, és este meg is gyújtom.!!
2008. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Miért kell minden buta ünnepet átvenni az amerikaiaktól? Ez nem is ünnep, csak létrehozték, mint a Bálint napot, hogy jobban fogyjanak a csokoládék, cukorkák. Közben meg a jó kis magyar hagyományainkat szégyenljük, elfelejtjük. Gondolok itt pl. a húsvéti locsolkodásra, amikor a lányok bezárkóznak és inkább elmennek otthonról.

De hajrá, ha nekünk ez kell! Jövőre már lehet a gyereket is beöltöztetni és menjen csokoládéért a szomszédba. Happy Halloween!!

2008. okt. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Persze! Sztem igen, azt csinálsz, amit akarsz. A népszokás szerint csak halloween este gyújtják meg, de szerintem előtte is meg lehet!
2008. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik válaszolónak igaza van annyiban, hogy nem kell átvenni minden szarságot az USA-ból, de pl számomra a húsvéti locsolkodás ugyanolyan utálatos mint a bálint napi nyáladzós nyavajgás. A töklámpa nekem tetszik, kifaragtam és meg is gyújtom. Természetesen nem követem a szokást, hogy megyek a szomszédba csokiért és a gyerekeim se fognak majd menni, de maga a lámpa tetszik nekem. 2. voltam.
2008. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:) nem áll szándékomban egyedül hagyományt teremteni, de csatlakoznék az előttem szólóhoz, aki szimplán csak faragott és gyújtott, mert lehet ilyet is :) Nem megyünk csokiért :) Köszönöm szépen a válaszokat, már égnek a lámpásaim, és vittem velük kis hangulatot a kertembe.
2008. okt. 29. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt, amikor már október elején elkészítettük és meggyújtottuk apukámmal az első töklámpást. Szerintem bármikor gyújthatsz, nem muszáj csak 31-én.
2019. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!