Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha szerelő jön a lakásba és...

Ha szerelő jön a lakásba és kávét kér, én elutasítom, akkor melyikünk a bunkó?

Figyelt kérdés

Illik neki kávét főznöm?

Illik neki ilyet kérni?



2018. ápr. 17. 10:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem illik kérnie. Nem kávézóba ment, hanem szerelni. Ha te megkínálod az viszont kedves tőled.
2018. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Ő a bunkó.
2018. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem illik kérnie, de előfordulhat az is, hogy kell (pl a vérnyomása leesett és azért kér, mert nem tud lemenni valahol inni). Minden helyzet más és más. Sokszor van, hogy sokkal későbben értünk meg valamilyen eseményt és viselkedést - ezért nem célszerű rögtön-ítélni, bunkózni.
2018. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Elutasítottam, utána felajánlottam egy pohár vizet, azt nem kért.
2018. ápr. 17. 10:48
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
mindegy már
2018. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
91%

Pofátlanság kérnie

Ha te ajánlod fel,az más

Én, ha sokáig tart itt a munkája,megkérdem, hogy kér-e üdítőt, vagy kávét

Erre volt, aki azt mondta, köszöni nem , dolgozni jött, nem vendégségbe :D

2018. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
#3 Akinek le szokott esni a vérnyomása, az tudja magáról. Visz gyógyszert, vagy termoszban kávét.
2018. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
Mind gyakoribb az ilyen... Nemrég Krétán voltam, szervezett csoportos utazáson. A hazai idegenvezető azzal kezdte, hogy úgy a krétai buszvezetőnek, mint neki is rendkívül alacsony a javadalmazása, ezért az út végén gyűjtés lesz számukra. Meg is szervezte: egy boriték a Manolakis nevű buszvezetőnek, egy neki. Hova jutunk így ? Be kellene szóljál a központjukba, nem a kávé értékéért, hanem egy fontosabbért: magyarázzák el neki, mit is jelent egy megfizetett szolgáltatás (ha már se apja, se anyja nem volt).
2018. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
azért 8-as már ne essünk túlzásba... jó hogy be ne perelje már, mert világvégét hozott illetlenségével a nyakunkra.
2018. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%
Egy kávé öt perc alatt megfő. Attól pár deka kávétól, amit beleteszek a kávéfőzőbe, meg attól a 2 dl víztől nem leszek szegényebb. A szerelő kérése tényleg szokatlan és bunkó kérés, de ha erre vágyik, üsse kő, megkapná nálam. Remélem, azt azért nem fogja utána kérni, hogy sütit is süssek neki.
2018. ápr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!