Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi az oka annak, hogy ti...

Mi az oka annak, hogy ti magyarok ennyire pesszimisták vagytok?

Figyelt kérdés
Mindenki olyan negatívan áll hozzá az élethez, szinte nem is lehet mosolygó embert látni az utcán. Mindenki letört úgy néz ki mintha kiirtották volna a családját. Nyilván valaki fogja válaszolni hogy a történelem az oka, ilyen meg olyan szenvedéseket kellet átélnie ennek a népnek. De könyörgöm sokk szegényebb hely van mint ez az ország és ők mégis tudnak mosolyogni gondolok itt a különböző afrikai meg ázsiai nyomortelepekre amelyek sokkal mocskosabbak Magyarországnál. Miért van ez?

2018. máj. 10. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Néhány gondolat:


- A világ egy tükör, amiben magadat látod. Tehát amit észreveszel belőle, az nagyrészt rólad árulkodik.


- Az ember optimistán születik, de pesszimistán hal meg. Tény.


- A harmadik világbeli nyomortelepek lakói nem azért mosolyognak, mert olyan hú de elégedettek az életükkel, hanem mint köztudott (?), a nevetés és a mosolygás a stressz redukálásának módjai olyan helyzetben, amikor például egy, az ottani ember számára tök idegen kulturális közegből érkező személy ráirányítja valakire a kameráját, és az illető nem tud mit kezdeni a helyzettel, mert a jól öltözött nyugati ember és -opcionálisan- az ő kamerája annyira szürreális érzelmi állapotba keríti az egyszeri nyomorteleplakót, hogy ezt az érzést csak mosolygással tudja redukálni.


- Bónusz: minél több dolgot tud az ember a világról és annak működéséről, annál jobban leépülnek az illúziói, és ezáltal pesszimistának tűnhet, holott csak realista.

2018. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Nem mindenki pesszimista. Én keresztény iskolába járok, és itt sok életvidám ember van. És amúgy te kedves kérdező milyen nemzetiségű vagy?
2018. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van, amikor már annyira rossz a helyzet, hogy már csak röhögni tudsz rajta :)
2018. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező! nézd meg hogy kik vezetik ezt az országot, és kikkel kell megosztani!
2018. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
# 4 Értem én hogy korrupt országban éltek, de ez még egyáltalán nem ok hogy a saját életeteket tényétek tönkre azzal hogy ilyen pesszimisták vagytok.
2018. máj. 13. 11:09
 6/6 A kérdező kommentje:

,,A világ egy tükör, amiben magadat látod. Tehát amit észreveszel belőle, az nagyrészt rólad árulkodik."

Tehát azért látom a magyar embereket elégedetlenebbnek, boldogtalannak a nyugatiaknál mert valójában én is boldogtalan vagyok?

Ez azért elég gyenge lábakon áll nem gondolod?

Tehát ha ez az elv szerint valaki valami csúnyát mond rám mondjuk azt hogy idióta vagyok akkor ezt azért mondja mert valójában ő az idióta?

Szerintem ezt a tükrös elvet csak akkor mondják, ha egy vitában valaki nem tudd visszaérvelni.

2018. máj. 13. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!