Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Magyar fiatalok miért...

A Magyar fiatalok miért követik más ország kultúráját és miért tagadják meg a sajátjukat? 18/F

Figyelt kérdés
Sok barátom keleti vallásokat követnek csak mert ez a menő!? Ezért vegetáriánusok meg nem isznak stb. Miért nem lehet elfogadni, hogy mi ide születtünk és nekünk is van saját kultúránk?

2018. jún. 22. 19:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A barátaid valószínűleg nem azért követnek keleti vallásokat, mert menő, hanem mert nem ismerik a kerszténységet és/vagy ismerik, de számukra a keleti vallások meggyőzőbbek. Megkérdezted a motivációikat?


Vegetariánus és antialkoholista lehet az ember kismillió okból, ezek között ott szerepelhet a széndioxid-lábnyom csökkentésétől az egészségmegőrzésig minden. Miért baj, ha a kortársaid a tiedtől eltérő életelveket vallanak?


Mondanál valamit azokról a kulturális vonatkozásokról, amiket te követendőnek tartasz?

2018. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az én meglátásom szerint ezt csak divatból csinálják. Ha mindenki a saját kultúráját, hazáját képviselné akkor nem lenne ekkora katyvasz a világban. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet érdeklődni mások iránt, én is szeretek utazgatni, érdekel milyenek az emberek a világban, de szerintem mindenkinek megvan a maga helye, és ne akarjon más lenni. A Magyar kultúra alatt pedig nem azt értem hogy valaki legyen alkoholista és zabáljon zsíros kenyeret egész nap. Én is egészségesen élek, de büszke vagyok arra hogy itt élek, és néha jól esik a barátokkal meginni este egy pohár bort vagy egy kupica pálinkát és beszélgetni egy jót, nem pedig otthon a gép előtt az instagrammot pörgetve nézni mások életét, hogy nekik mennyivel jobb!
2018. jún. 22. 20:02
 3/18 Alain Delon ***** válasza:
100%
Mert a fiatalok általában nyitottabbak, kíváncsibbak mint az "öregek", ezért hajlamosabban más kultúrák, szokások megismerésére. Ezt kéne megtartaniuk az embereknek egész életükre, nem begyepesedniük 30-40 éves koruk körül. Nincs is rosszabb egy "öreg" fiatalnál, aki már előre lemondott mindenről és csak a pálinka meg a szalonna érdekli. Borzalom az ilyeneket látni.
2018. jún. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Még jó hogy leírtam hogy engem is érdekelnek más kultúrák és nem az alkoholizmust tekintem a magyar kultúra alapjának, de hát aki még olvasni se tud, attól mit várjon az ember! Nekem például nagyon tetszik a spanyol és a mediterrán kultúra, voltam 2 hetet Barcelonában és nagyon tetszett, de ettől függetlenül még nem leszek spanyol, mert ide születtem és magyarnak tekintem magam! Nekem a nagy álmom, hogy beutazzam a világot és megismerjem a különböző kultúrákat, de ha valaki meg kérdezi ki vagy és honnan jöttél akkor azt fogom válaszolni hogy magyar!
2018. jún. 22. 20:31
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ma már - különösen az Internet elterjedésével, de már azelőtt is, az utazások megkönnyítésével - a legtöbb ember sokkal többet lát és ismer, mint azelőtt, amikor nagyon sokan még a falujuk, városuk határát sem lépték át.

A kultúra, minden ország kultúrája közkinccsé vált, vagy legalábbis többet tudunk ma mindenről, mint azelőtt.

És ezek az áramlatok, kultúrák nem ismernek országhatárokat, mindenhova eljutnak.

Mármost akinek egy-egy ilyen szokás vagy áramlat (nevezhetjük divatnak is) megtetszik, követni fogja hosszabb-rövidebb ideig, vagy kitart mellette.

Ettől még lehet poharazva beszélgetni a barátaiddal, legfeljebb az egyik narancslét fog inni bor helyett, a másik meg salátát eszik, és nem pörköltet.

A vallásokba pedig végképp nem lehet beleszólni, az minden ember magánügye addig, amíg nem zrikál azzal, hogy az alkohol ártalmas, hogy a húsevés az állatok megölésével jár, vagy hogy Krisna "istenebb" Jézusnál.

Ha ez történik, akkor a barátság így is, úgy is el fog múlni egy idő után, mert ez már a fanatizmus határát súrolja.

2018. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

egyes vagyok


A kérdésem még áll: mondanál valamit azokról a kulturális vonatkozásokról, amiket te követendőnek tartasz? Mit tartasz egyáltalán magyarnak (főleg olyasmire gondolok, ami megkülönböztet minket más népektől)? Figyelek rád. Nos?

2018. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Magyar vonásnak tartom például azt, hogy ha leülök megnézni egy magyar focimeccset akkor nem az ellenfélnek drukkolok, vagy egy ünnepségen felállok ha meghallom a himnuszt, vagy egy külföldinek nem azt mondom, hogy ne egyél pörköltet mert fel megy a koleszterin szinted, hanem kóstold meg mert ez a mi gasztronómiánk!
2018. jún. 22. 20:36
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

egyes és hatos vagyok


Köszi!


"Magyar vonásnak tartom például azt, hogy ha leülök megnézni egy magyar focimeccset akkor nem az ellenfélnek drukkolok, vagy egy ünnepségen felállok ha meghallom a himnuszt," Hát, ez konkrétan nem magyar szokás. Minden nemzet a saját játékosainak szurkol, minden sportban.


"vagy egy külföldinek nem azt mondom, hogy ne egyél pörköltet mert fel megy a koleszterin szinted, hanem kóstold meg mert ez a mi gasztronómiánk!" El kell keserítselek, kedves kérdező. Cey-Bert Róbert Gyula magyarságkutató szerint a pörkölt, mint étel konyhatechnológiai vonatkozásában és receptjében egész Észak-Kínáig visszakövethető. Szóval eddig magyar jellemzőnek egy nemzetközi szokást és egy kínai kaját neveztél. Esetleg valami más?

2018. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nincs más. Ha neked más a véleményed, akkor mondhatok bármit nem foglak tudni befolyásolni, ahogy te sem engem! De ha a pörkölt helyett gyulyást írtam volna, akkor jobban érzed magad?
2018. jún. 22. 20:49
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

egyes, hatos és nyolcas vagyok


Hogyne lenne más!

-baranta,

-Dobogókő, mint dobogó kő,

-Arvisura,

-Gesta Hungarorum stb.


Javaslom a magyar őstörténetben való elmélyedésedet. Dícséretes, ha büszke vagy magyarságodra, még dícséretesebb, a felkészült büszkeség. Gondolom, egyetértünk.

2018. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!