Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ausztriában és Németországban...

Ausztriában és Németországban is van ennyi roma mint itthon?

Figyelt kérdés
És vannak ilyen roma telepek mint a magyar városokban?
2018. júl. 31. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Németországban nincs, itt csak elvétve lehet látni egy-kettöt, de ök sem problémásak!
2018. júl. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én egyetlen egyszer találkoztam a Netto előtt kéregettek, magyarul beszélő román cigányok voltak. Meg egyszer láttam, hogy az egyik bútorbolt dolgozói hívták ki a rendőröket, mert egy román cigányos autó állt napokig a parkolóban. De ezen kívül én se emlékszem, hogy láttam volna, pedig 4 éve élek itt.
2018. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 30 éve élek itt, az elmúlt 5 évben láttam csak néha cigányokat, de mindegyik magyarul beszélt. Hogy MO-ról vagy máshonnan jöttek, azt nem tudom, de nem idevalósiak voltak!
2018. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most már vannak Németországban is szép számmal, hiszen a bevándorlók között bőségesen akadnak romák, bár természetesen sem a nemzetiségi, sem az etnikai hovatartozásukat nem könnyű beazonosítani, hiszen papírjaik nincsenek, egyfajta keveredés is könnyebben történt azokban az országokban, ahonnan kivándoroltak és csupán ránézésre nehéz megállapítani, melyik echte cigány és melyik inkább iraki, kurd, vagy szír.

A legjobban persze a perzsák és nyilván a négerek különböznek tőlük.

Roma telepek csak mutatóban vannak, de nem annyira lepusztultak, mint nálunk a jobb életkörülmények miatt, a no go zónák kezdenek hasonlítani rá, de még elég messze vannak az itthoni szlamos telepektől.

2018. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!