Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi az asszony megnevezés párja?

Mi az asszony megnevezés párja?

Figyelt kérdés
Mostanában félig-meddig szlengként a férfiak (függetlenül, hogy házastársak-e) a párjukat "asszonyként" szokták említeni (pl. tegnap az asszonnyal elmentünk moziba). Viszont ezt a mondatot hogy mondhatja a nő? "Tegnap elmentünk az urammal moziba"? Ezzel viszont az a bajom, hogy az uram ragozott alakban van, míg a férfi nem az "asszonyom" alakkal használja. Van egyáltalán valami hasonló megnevezés a férfira?

2018. szept. 1. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Emberemmel; kanommal; tsávómmal; csávómmal; szerelmemmel; d*ó pajtimmal; élettársammal; ágyasommal; ágyban járómmal; partneremmel.
2018. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Az asszony megnevezés párja az ember. Legalábbis minálunk.
2018. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
7%

#1 es #Kerdezo


ezt egyaltalan nem ertem hazasokrol van szo

az asszony megnevezes hivatalosan a hazas no


a hazas ferfi pedig a férj


"férjemmel"


mivel ez annyira ismert igy ugyvelem nem erre gondolhattal de akkor mire is?

2018. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
22%

ja ertem atsiklottam, hazasagtol fuggetlen kerdezed


ez egy dolog hogy nem hivatalosan ki mit hogy hasznal


miert ne mondhatnad szlengkent tehat ferjnek azt aki hivatalosan megsem az csak elettarsad?

Mert meg nem megszokott? Es? A szleng errol szol barmit hasznalhatsz benne

2018. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Ember. Ha mifelénk az "asszony" azt mondja, hogy "elküldtem az embert a boltba" mindenki tudja, hogy nem a szomszédról, hanem a férjéről beszél. Nem nevezném egyébként szlengnek.
2018. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

De lehet asszonyom - uram

férjem - feleségem

A német területeken meg öregem is lehet

2018. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Ember vagy uram megfelelö megnevezés. Az asszonnyal meg ugyanannyir ragozott, mint az urammal/emberemmel - ezek voltak tradicionálisan a megnevezések. A férjem-nek a feleségem a megfelelöje stílusban!


Az elsö által felsoroltak egy része meg igencsak a bunkó/primitív kategória!

2018. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Én azt szoktam mondani rá, hogy az uram. Értem a problémádat, de szerintem az asszonynak akkor is alapvetően az ura a párja. Szó szerint és átivitt értelemben, a kifejezés szempontjából is. :)
2018. szept. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Ó igen, ember vagy uram, de én mindkettőt hanyagolnám...


Azt "uram"-at még csak poénból szökőévente esetleg használnám.


De az "embert" soha. Ez olyan, mintha magamat a nőt és úgy általában a nőket nem tartanám embernek... Na kösz nem...

2018. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
Tudni kéne, hogy a kihalt északkelet-iráni nyelvekben (mint alán, jász...) mi volt a megnevezés az úrra, fejedelemre, az lenne ugyanis az úrnőt, fejedelmi feleséget jelentő "asszony" szó valódi párja.
2018. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!